Fotbalová reprezentace žen si zpestřila během účasti na turnaji Cup of Nations v Austrálii jednoho z mála volných odpolední k tomu, aby se vydala do centra Sydney a následně se pak přesunula na předměstí Sydney do čtvrti Frenchs Forest, kde sídlí Sokol Sydney.

„Mám velkou radost z toho, že se nám podařilo toto setkání uskutečnit. S předsedou Sokola Petrem Balcárkem jsme se na tom o den dříve domlouvali, že by bylo skvělé, kdybychom dokázali nějakým způsobem pozvat naší ženskou reprezentaci. Je naprosto úžasné, že se nám to podařilo ze necelých osmačtyřicet hodin celé zorganizovat a velký dík patří hlavně právě Sokolu Sydney,“ řekla v průběhu setkání Generální konzulka ČR v Austrálii Zuzana Slováková.

Fotbalistky navštívily Sokol Sydney (17.2.2023, Austrálie - Sydney)

Velkou radost z celého setkání měli nejen hráčky a samotní organizátoři. Na akci totiž dorazila i početná česká komunita lidí žijících v Sydney a jeho okolí.

„Moc se mi na setkání líbilo. Jsme rády, že jsme sem mohly přijet a že jsme byly krásně pohoštěny. Když jsem byla v Americe, tak tam v mém městě nic podobného nebylo a teď vidím, že to byla velká škoda,“ řekla s úsměvem záložnice české reprezentace Antonie Stárová.

Fotbalistky národního týmu a členové realizačního týmu vedle výborného jídla a pití ocenili především možnost promluvit si s Čechy žijícími v Austrálii.

„Sokol v Austrálii již není takovým tím typickým Sokolem jako v České republice. Fungujeme na bázi takového kulturního centra. Pro nás pro všechny je to hrozně fajn, protože se dobře známe a trávíme tu společně náš čas. Máme opravdu velkou radost z toho, že za námi fotbalová reprezentace mohla dorazit, protože to přispívá ke škále lidí, kteří tu u nás byli. V minulosti tu byl například Václav Havel, Václav Klaus a nyní také česká fotbalová reprezentace,“ řekl ředitel Sokolu Sydney Petr Balcárek.