Reprezentace žen do 15 let hostila ve středu v Náchodě stejně starý výběr Polska a úvod utkání patřil soupeřkám, do větších šancí se ale nedostaly. Češky šly do vedení těsně před přestávkou, když se trefila Nechutová. Polky však dokázaly vyrovnat pět minut před koncem a oba celky se tak rozešly smírně 1:1. Odveta je na programu v sobotu na půdě soupeře.

„Máme za sebou první utkání tohoto nově složeného týmu. V Náchodě jsme stihly od pondělí tři tréninkové jednotky. Hráčky známe z předchozí sezony, kdy se mimo jiné účastnily výběrových kempů v kategorii do 14 let, viděli jsme je i na Kouba Cupu, a také v rámci jejich ligových zápasů a turnajů. Na začátku zápasu byla vidět na hráčkách tréma, první reprezentační start je přeci jen něco nového. Postupem času se dostávaly ke klidnější a kombinační hře, z čeho ve druhém poločase vzniklo několik nebezpečných akcí se zakončením. Polky byly důrazné a zlobily z rychlých protiútoků. Remízu hodnotím jako zaslouženou, snažili jsme se zapojit do hry co nejvíce hráček a všechny se podílely svými výkony na skvělém výsledku. Vytvořila se i skvělá parta mimo fotbal, v týmu je dobrá atmosféra. Dnešní duel si rozebereme, poukážeme na chyby, kterých se chceme vyvarovat a již se těšíme na odvetu. Celý tým si zaslouží velkou pochvalu za první reprezentační zápas, za nasazení a tempo. Je to skvělá vizitka pro ženský fotbal a tuto kategorii, která s reprezentačními starty začíná,“ uvedla trenérka české patnáctky Oľga Kušnierová.

Přípravné utkání

Česko 15 ženy – Polsko 15 ženy 1:1 (1:0)

Branky: 40. Nechutová – 74. Guzenda

Česko 15 ženy: Rajsnerová (41. Raselová) – Šubrtová B., Hermanová (41. Řehová, 52. Kubisková), Blasczyková (41. Petráková, 65. Ondráčková), Šafářová (73. Stránská) – Pešková, Kynclová, Najvarová (41. Kubíčková) – Landová (41. Elgheriani), Nechutová, Stejskalová (65. Joslová)

Česko 15 ženy – příprava s Polskem

  • 23. 9. 12:00 Polsko – Česko (Dzierzoniów)