Mladé České fotbalistky se silným soupeřem držely krok, po čtvrt hodině hry si se střelou Schiffarth poradila brankářka Sobotková. Na druhé straně se ve 30. minutě skóre neměnilo po zakončení Rancové. Česká brankářka si vzápětí poradila s pokusem Köpp, Sobotková zůstala nepřekonána i v koncovce prvního dějství, když si na ni nepřišla Portella.

Z kraje druhého poločasu nebezpečně zakončovala česká kapitánka Kroupová, její střela však byla tečována na rohový kop. Češky naopak přečkaly nebezpečí v 62. minutě před vlastní brankou. Čtvrt hodiny před koncem nebezpečně zakončovala po rohovém kopu domácí Zimmermann, Sobotková ale byla opět připravena. V nastaveném čase mířila mimo tři tyče střídající Chromečková a nakonec se tedy oba celky rozešly smírně 0:0.

V dalším utkání nastoupí český tým ve čtvrtek proti Francii, která dnes porazila Slovensko 6:0. Na finálový turnaj mistrovství Evropy postupují pouze vítězky skupiny.

„Do zápasu měly lepší vstup domácí hráčky. Po patnácti minutách se hra vyrovnala, přičemž pokračoval živelný, bojovný fotbal z obou stran bez vyložených příležitostí. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, když se naši hráčky srdnatě držely se silným soupeřem. V závěrečné čtvrthodině přišla, podobně jako v začátku utkání, územní převaha Němek. Pozitivní výsledek jsme však dokázali udržet a cenného bodu si upřímně vážíme. Hráčky zaslouží pochvalu za disciplinovaný, koncentrovaný výkon s velkou obětavostí v defenzivní fázi hry. Prostor pro zlepšení máme v útočné fázi, když jsme nedokázali vyřešit několik nadějných situací kvůli slabší předfinální fázi. V příštím zápase budeme čelit Francouzkám, které budou představovat ještě větší výzvu,“ hodnotil první vystoupení trenér Daniel Šmejkal.