Za krásného slunečného počasí před slušnou diváckou kulisou začaly české hráčku zostra. Hned ve 3. minutě se v gólové pozici ocitla rychlonohá Khýrová, ani nadvakrát ale nedokázala ve velké šanci překonat brankářku Korenčiovou. 

Češky byly v úvodu zápasu velmi aktivní, avšak s přibývajícími minutami se musely soustředit také na defenzivu. Slovensky v určitých pasážích prvního poločasu hodně držely balon, do velkých šancí se ale nedostávaly. 

Šance pak přicházely v závěru poločasu. Nejprve ve 37. minutě z úhlu pálila Khýrová a o tři minuty později ránu Šlajsové zastavilo břevno. Když se pak ve 43. minutě neprosadila ani Růžičková, mohla v poslední minutě první půle pro český tým přijít pohroma. Jenže skvělá Lukášová na brankové čáře zastavila balon po střele Panákové a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas přinesl podobně zajímavou podívanou jako ten první. Velké šance ale dlouho nepřicházely, a to i přesto, že Češky po prostřídání měly velkou územní převahu. 

Skóre se změnilo až v 77. minutě, kdy si po centru Dlaskové srazila míč do vlastní brána Diana Bartovičová - 1:0. V 84. minutě to bylo již o dva góly, když se po kombinaci se Staškovou prosadila Aneta Pochmanová. Mimořádně vydařenou desetiminutovku pak zakončily Češky i třetím gólem. Po centru Dubcové se ve vápně nejlépe zorientovala Andrea Stašková, která velmi pohotově dopravila balon do brány. Česko první zápas nové sezony zvládlo a vyhrálo zaslouženě 3:0.

„Nebyl to tak jednoznačný zápas, jak ukazuje výsledek. Do prvního poločasu jsme vstoupili dobře, byli jsme aktivní, měli jsme šance a celkově jsme měli míč více pod kontrolou. V závěru poločasu měly obrovskou šanci Slovenky, které mohly jít před odchodem do kabin do vedení. Úvod druhé půle patřil spíše Slovenkám, ale my jsme po prostřídání svou hru opět zlepšili a v závěru jsme ten zápas díky třem gólům zlomili," řekl k zápasu trenér české reprezentace Karel Rada.

Česko ženy A - Slovensko ženy A 3:0 (14. 7. 2023, Opava)

Přípravné utkání fotbalistek v Opavě:

Česko - Slovensko 3:0 (0:0)

Branky: 77. vlastní Bartovičová, 84. Pochmanová, 88. Stašková. ŽK: Dědinová. Rozhodčí: Mularczyk - Dąbrowska, Bukarowicz (Polsko). Diváci: 887.

Sestava Česka: Lukášová - Huvarová (61. Dlasková), Dědinová, Pochmanová, Šlajsová - Cahynová (78. Kotrčová) - Růžičková (83. Cvrčková), Sonntagová (61. Svitková), Polcarová (46. K. Dubcová), Khýrová - Žufánková (61. Stašková). Trenér: Rada.

Sestava Slovenska: Korenčiová – Lemešová, Bartovičová, Fischerová, Vojteková – Maťavková – Hmírová (89. Vredíková), Mikolajová (89. Mudráková), Panáková (64. Žemberyová), Morávková (78. Semanová) – Fabová. Trenér: Peter Kopúň.