Minulé kolo již rozhodlo o držitelkách mistrovského titulu, kterými se staly po roce opět fotbalistky pražské Slavie, které dvě kola před koncem vedou před druhou Spartou již o osm bodů. Oba celky se navíc v neděli v Edenu postaví proti sobě v posledním ligovém derby této sezony. Utkání začíná ve Fortuna Areně půl hodiny po poledni a můžete jej sledovat živě na O2 TV Fotbal. Po skončení zápasu navíc dojde ke korunovaci mistryň.

Již v sobotu se na Slovácku odehraje velmi důležité utkání, které může rozhodnou o třetím místě. Kromě Moravanek si na něj dělají zálusk hráčky libereckého Slovanu, kterým průběžně bronzová příčka patří, díky jednobodovému náskoku na Slovácko. Duel je na programu od 17 hodin na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti.

1. liga žen – nadstavba mistr, program 5. kola
13. 5. 17:00  1.FC Slovácko - FC Slovan Liberec (MěFS M.Valenty)
14. 5. 12:30  SK Slavia Praha - AC Sparta Praha (Fortuna Arena)

V bojích o udržení se odehraje především přímý souboj o záchranu, ve kterém v neděli hostí předposlední Dukla poslední Baník. Pražanky mají aktuálně tříbodový náskok a mohou si již zajistit definitivu účasti v dalším ročníku nejvyšší soutěže. Již v sobotu přijede pátá Plzeň na půdu šesté Lokomotivy Brno.

1. liga žen – nadstavba sestup, program 5. kola
13. 5. 12:30  Lokomotiva Brno H.H. - FC Viktoria Plzeň (H.Heršpice)
14. 5. 16:00  FK Dukla Praha - FC Baník Ostrava (Aritma)

O titulu je rozhodnuto i v nejvyšší soutěži dorostenek, který získaly poprvé v historii fotbalistky Slavie. Ty procházejí letošním soutěžním ročníkem velmi suverénně a čtyři kola před koncem mají náskok patnácti bodů na druhou Lokomotivu. V sobotu se nové mistryně představí na Spartě, derby se odehraje i v neděli na Moravě mezi Lokomotivou Brno a Slováckem. Víkend naopak může definitivně rozhodnou o sestupujícím, kde jsou zatím poslední Teplice, ty míří do Pardubic. Baník přivítá Hradec Králové a Dukla se poměří s Viktorií Plzeň.

1. liga dorostenek – nadstavba mistr, program 3. kola
13. 5. 13:00  AC Sparta Praha - SK Slavia Praha (TCM Strahov)
14. 5. 14:00  Lokomotiva Brno H.H. - 1.FC Slovácko (H.Heršpice)

1. liga dorostenek – nadstavba sestup, program 3. kola
13. 5. 12:00  FC Baník Ostrava - FC Hradec Králové (Těšínská 320)
14. 5. 11:00  FK Dukla Praha – FC Viktoria Plzeň (Libčice nad Vltavou)
14. 5. 14:30  FK Pardubice - FK Teplice (Areál Dolíček)