Česká fotbalová reprezentace nastupovala ve španělském Burgosu k zápasu jako velký outsider. Od úvodních minut ale Češky hrály velmi dobře a především v prvním poločase byl k vidění naprosto vyrovnaný souboj.

„Zápas byl velmi náročný fyzicky i psychicky, protože Španělky hrají takový fotbal, že nám nepůjčují balon. I tak si myslím, že jsme předvedli dobrý výkon, i když se to nepovedlo bodově. S mistryněmi světa jsme dokázali držet krok, a to se počítá,“ řekla po skončení zápasu středopolařka Eliška Sonntagová.

Záložnice pražské Sparty navíc v úvodu druhého poločasu na pár chvil zmrazila publikum na Estadio Municipal El Plantio, když krásnou ranou z hranice vápna poslala český tým hodně nečekaně do vedení.

„Byly to velké a hezké pocity. Bylo moc hezké tady vstřelit gól, ale mrzí mne, že to nevedlo ani k jednomu bodu,“ krčila rameny Sonntagová.

Na gól českého týmu Španělky velmi rychle zareagovaly a během pár minut utkání otočily. „Bylo vidět, že Španělky okamžitě přidaly do kroku a začaly nás tam víc a víc točit a zavíraly nás v blízkosti našeho vápna,“ popisovala dále Sonntagová.

I když utkání skončilo vítězstvím Španělska 3:1, odcházel český tým se vztyčenou hlavou. Zaplněný stadion v Burgosu tak po závěrečném hvizdu tleskal nejen domácím hvězdám, ale také odvážnému českému souboru.

„Bylo to opravdu krásné, protože je vidět, že lidé ženský fotbal ve Španělsku mají rádi. Doufám, že něco podobného bude jednou i u nás,“ dodala na úplný závěr Eliška Sonntagová.

Další kvalifikační utkání čekají český tým na přelomu května a června, kdy tým trenéra Karla Rady odehraje dvojutkání s Belgií.