Fotbalová asociace České republiky (FAČR) naváže a během podzimu obnoví úspěšný projekt UEFA Playmakers. Projekt, který pilotně v ČR odstartoval v září roku 2021, má za cíl podpořit ženský fotbal a jeho členskou základnu.

Od startu projektu se jej zúčastnily již stovky malých dívek, které si ve více než 20 centrech po celé ČR mohly vyzkoušet nejen fotbalové, ale hlavně pohybové aktivity, které byly spojené s pohádkovými příběhy Walta Disneyho.

„Za celý ženský fotbal jsme rádi, že i letos na podzim můžeme navázat na úspěšný projekt UEFA Playmakers. Podzimní lekce umožnily více než 500 mladým dívkám vyzkoušet si základní pohybová cvičení a fotbalové dovednosti spojené s pohádkovými příběhy. Věříme, že se tento projekt stane dlouhodobě nedílnou součástí ženského fotbalu v České republice a pomůže nám do budoucna se zvyšováním členské základny,“ říká Erich Brabec, vedoucí Úseku ženského fotbalu a pověřený Technický ředitel FAČR.

UEFA Playmakers

Projekt UEFA Playmakers je zaměřen na rozvoj základních pohybových schopností, životních a fotbalových dovedností. Je navržen trenéry, kteří upřednostňují potřeby dívek. Program motivuje dívky, aby si fotbal zvolily jako aktivitu pro život.

V České republice vznikne i na podzim více než 20 Playmakers center ať už pokračujících či nově vzniklých. Některé jsou ve fotbalových klubech, jiné v mateřských či základních školách či domovech dětí a mládeže.

Trenéři jsou speciálně proškoleni pro tento program a práci v dívčím kolektivu, jeden trenér bude mít na starosti deset dívek, v každém Playmakers centru bude alespoň jedna trenérka. Důležitá je také návaznost pro dívky po absolvování programu – v okolí každého Playmakers centra je fotbalový klub, který zajistí dívkám pokračování v tréninku.

Klíčové je propojení s příběhy Disney. Tréninkový program je členěn do deseti týdenních cyklů, každý cyklus doprovází jeden ze známých příběhů Disney. Jednotlivé aktivity jsou přizpůsobeny charakterům postav z Disneyho příběhů. Na podzim 2023 se děti mohou těšit na příběhy rodiny Úžasňáků a jejich superschopnosti.

Chcete svou dceru přihlásit do projektu UEFA Playmakers? Není nic jednoduššího než vyplnit formulář, na který se dostanete přes banner výše.