Obhajující Slavia hostila v semifinále na domácí půdě Viktorii Plzeň. Favoritky z Prahy měly od začátku převahu, první gól vstřelila již v jedenácté minutě z trestného kopu Slovenka Šurnovská a zanedlouho využila zpětné přihrávky Nekesy Szewieczková a bylo to 2:0. Třetí branku v prvním poločase přidala Černá, která přízemní střelou zamířila přesně k tyči. Západočešky se na útočnou polovinu podívaly jen velmi ojediněle.

Převaha sešívaných pokračovala i po přestávce, a opět padly tři branky. Tentokrát se prosadily střídající hráčky. Nejdříve rozvlnila sít povedenou střelou Morávková, téměř vzápětí se radovala ve skluzu i Kožárová. Na konečných 6:0 pak upravila čtvrt hodiny před koncem Foster.

SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 6:0 (3:0)
Branky: 11. Šurnovská, 16. Szewieczková, 33. Černá, 65. Kožárová, 67. Morávková, 77. Foster

Slavia ženy - Plzeň ženy 6:0 (1.4.2023, semifinále Poháru žen FAČR, Praha - H.Měcholupy)

Vedoucí tým prvoligové tabulky Sparta mířila ke svému semifinálovému utkání do Kunovic, kde je čekalo Slovácko. Oba týmy se před čtrnácti dny rozešly v rámci ligového utkání smírně 1:1, tentokrát se však radovaly hráčky z Prahy. Utkání to ale nebylo jednoduché, duel nakonec rozhodla jediná branka, kterou po rohovém kopu vstřelila kapitánka Martínková a poslala tak Spartu do finále.

1.FC Slovácko - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)
Branky: 82. Martínková

Finále Poháru žen FAČR je na programu v květnu, přesný termín bude oznámen v dalších dnech.