Soupeře nebylo nutné dlouho hledat, protože shodou okolností se v červnu při oslavách výročí jednoho brněnského klubu objevily hráčky ze Slovenska, které vystupují pod názvem Old Women's Team, ale jsou převážně složeny z bývalých reprezentantek Slovenska.

Myšlenka uspořádat první společné setkání vznikla hlavně jako přání jedné z nás.Bývalá hráčka SK Slavia Praha a reprezentace (ČSFR i ČR) Renata Bumbálková - Boháčová trpí dlouhodobě velmi vážnou nemocí – syndrom krátkého střeva, je každodenně 18 hodin připojena na umělé výživě + dalších nezbytných infuzích a v současnosti čeká na transplantaci, která by měla být velmi velkým milníkem v jejím současném životě.

Jaroslav Boháč ke stavu své manželky říká: "Renata je obrovský bojovník, který ani dříve nikdy nevzdal žádné utkání a bojoval ze všech sil. Renata bojuje i nyní se svojí velmi těžkou nemocí. Při její výšce 158cm jednu dobu vážila jen 26kg. Málokdo si umí představit jak těžké je překonávat každodenní velké bolesti, být neustále ohrožena katétrovou sepsí a mít za sebou šest, více jak desetihodinových, těžkých operací (kratších nepočítaně) a přesto – díky silné vůli bojovat a věřit, že se vše podaří a nakonec nad tímto negativním zdravotním stavem s pomocí špičkových lékařů zvítězí. Vede k tomu nelehká cesta, která se připravuje mnoho let - čeká na unikátní operaci, při které jí budou transplantována střeva a podle vývoje operace možná i další orgány. Jedná se o velmi náročnou operaci a my všichni věříme, že jí Renata s pomocí všech, kteří za ní stojí, nakonec úspěšně zvládne. Jak ve sportovním, tak i v soukromém životě se prostě musí věřit, bojovat a hlavně - nevzdávat se. Renata se při jednom setkání s bývalými spoluhráčkami svěřila se svým tajným přáním - uspořádat společné setkání bývalých spoluhráček, popovídat si s nimi a vzhledem k tomu, že Renata je častým divákem alespoň u televize (pokud jí alespoň toto její zdravotní stav dovolí) fotbalových utkání nejen Slavie, ale i všech ostatních fotbalových týmů, ráda by se zúčastnila i nějakého fotbalového zápasu svých spoluhráček."

A od myšlenky již nebylo daleko k činům. Zhruba na konci června jsme započali s přípravami a nyní můžeme hrdě oznámit, že historicky první utkání internacionálek Česka a Slovenska se uskuteční 19. 9. 2015 od 15 hodin na hřišti v Kolodějích.

Utkání bude mít benefiční charakter, chtěli bychom vybrat peníze na pomoc Renatě, která bude po transplantaci potřebovat spoustu vybavení do domácnosti, které napomůže k tomu, aby se relativně rychle uzdravovala. V domácnosti budou nutné velké úpravy kvůli snížení potencionálního rizika infekcí, Renata bude také potřebovat speciální vybavení a právě zde vidíme příležitost pro pomoc Renatě. Předzápas obstarají přípravky Sparty a Slavie.

Záštitu nad touto akcí převzal také všeobecně známý odborník v oblasti zdravého životního stylu a specialista na výživu ing. Petr Havlíček, který se osobně zapojil do pomoci Renatě a stal se také partnerem spolku "Život bez střeva", který pomáhá pacientům s podobnými onemocněními, jakým trpí Renata.

Budeme rádi, pokud se této pro nás vzácné a významné události zúčastníte a pomůžete nám přispět na dobrou věc a na pomoc naší kamarádce!

Tým internacionálek