„Kamila je špičková hráčka,“ řekla na klubovém webu trenérka Liese Brancao nadšeně o nové posile St. Pöltenu.

„Dávám přednost malým a klidným městům se spoustou přírody, parků a ulic pro cyklistiku nebo procházky. Takže si myslím, že se v St. Pöltenu budu rychle cítit jako doma," svěřila se česká záložnice, která se v minulosti se St. Pöltenem nebo rakouskou reprezentací několikrát potkala v přátelských zápasech.

Podle české reprezentantky je St. Pölten v zahraničí známý především svými zápasy v UEFA Women's League Champions League, které by se ráda zúčastnila i letos. „Je to pro mě velká motivace se tam znovu prosadit," uvedla dále Dubcová.

„Má mnoho mezinárodních zkušeností a je také důležitou oporou v národním týmu,“ popsala trenérka Liese Branca. „S ní uděláme důležitý krok vpřed," pokračovala. A na svou novou roli v St. Pöltenu se těší i samotná hráčka:

„Jsem velmi motivovaná začít novou kapitolu. Chci, abychom hrály pěkný fotbal a lidé si všimli, že nás baví způsob, jakým hrajeme. Doufám, že se od svých nových spoluhráček, kádru a funkcionářů v klubu a v rakouské lize něco přiučím,“ konstatovala Dubcová. Kromě postupu do skupinové fáze Ligy mistryň má tým za cíl získat na konci sezony další double.

zdroj: skn-frauen.at