Fotbalová reprezentace ladila formu na start kvalifikace v průběhu února, kdy odcestovala do portugalského Estorilu k dvěma zápasům s Portugalskem a Jižní Koreou. Češky oba zápasy sice prohrály, avšak do kvalifikace o EURO jdou s velkým odhodláním.

„Na první zápasy kvalifikace se moc těším, protože je to pro nás šance, jak se dostat na EURO. Přípravné zápasy moc nemusím a o to větší radost mám z toho, že teď již startuje kvalifikace. Na úvod nás čeká Dánsko, což by mohl být soupeř, který by nám mohl vyhovovat. Věřím tomu, že se na ně dobře připravíme a že získáme tři body,“ říká středopolařka Klára Cahynová.

Pro Kláru Cahynovou se bude jednat do značné míry o výjimečný sraz. Tým se totiž na zápas proti Dánsku připravuje ve Zlíně, rodném městě české reprezentantky. Druhý zápas pak Češky odehrají proti Španělsku, kde Cahynová působí na ligové úrovni.

„Za to, že domácí zápas hrajeme na Moravě, jsem moc ráda. Může tak přijet moje rodina, kamarádi a všichni známí. Moc se tedy na utkání těším. Co se týká Španělska, tak tam jsem naopak ráda, že to není nikde tam u nás v Seville, ale spíše na sever od Madridu (s úsměvem). Proti Španělsku se pokusíme alespoň něco uhrát, to bude mnohem těžší zápas, protože Španělky jsou teď prostě nejlepší na světě. My se teď ale budeme soustředit hlavně na náš páteční zápas s Dánskem," dodává Cahynová.

Češky proti Dánsku nečeká rozhodně nic jednoduchého. Na první pohled nejde o příliš atraktivního soupeře, avšak dánský ženský fotbal je na velmi vysoké úrovni, což potvrzují výsledky týmu a také úspěchy z posledních měsíců.

„Dánky jsou v tom ženském fotbale opravdu dobré. Mají tam celou řadu velkých jmen, co hrají v top klubech. Přesto si myslím, že to můžeme dobrým týmovým výkonem zvládnout. Pokud budeme dobře organizovaně bránit a stejně jako na podzim makat jedna za druhou, tak věřím tomu, že na ten úspěch určitě máme. Pokud bychom v úvodu kvalifikace získaly body, určitě by nám to hodně pomohlo,“ podotýká česká fotbalistka roku 2023.

Česko A ženy - trénink (1. 4. 2024, Zlín, Letná)

Česká reprezentace bude v pátek v Uherském Hradišti spoléhat i na podporu fanoušků. Bouřlivá atmosféra by mohla českému týmu pomoci k vytouženým bodům.

„Byla bych moc ráda, kdyby byl stadion v pátek co nejvíce zaplněný. Věřím tomu, že by o souboj s Dánskem mohl být velký zájem, když se bude hrát na Moravě, kde se zase tak často reprezentace nepředstavuje. Na podzim jsme hrály v Hradci Králové, kde bylo téměř vyprodáno a je jasné, že před skvělou kulisou se hraje mnohem lépe, než když se hraje na poloprázdném stadionu,“ říká na závěr Klára Cahynová.

Vstupenky na páteční zápas proti Dánsku jsou v prodeji v síti Ticketportal. Utkání odvysílá přímým přenosem sportovní kanál ČT sport, výkop je stanovený na 18 hodin.