Trenér Slavie Michal Kolomazník se ohlédl za proběhlou podzimní částí. „Vždy to hodnotím podle výsledku a podle samotné předvedené hry. Holky udělaly obrovský kus práce a velký progres ve hře. V lize se nám podařilo neztratit ani bod, což je nádhera a krásná výchozí pozice do jarní části. V Lize mistryň jsme narazili na obrovský limit. První kolo jsme prošli hladce, ale v osmifinále nás čekala obrovská kvalita a sami jsme se přesvědčili o tom, že ten fotbal v zahraničí je malinko trochu dál. Duely s Arsenalem nám ukázaly, v čem se ještě potřebujeme zlepšovat,“ hodnotil.

Slavia vede o šest bodů před druhou Spartou. „Rozhodnuté není vůbec nic. Jak jsem již říkal, posunuli jsme náš herní projev a na tom chceme pracovat i dál, protože vnímám, že vše není ideální. Ale jsem přesvědčený o tom, že když se budeme nadále zlepšovat, tak se výsledky dostaví. Utkání nás čeká ještě spousta, před sebou máme ještě dvě derby, tam se bude lámat chleba,“ řekl dále Kolomazník.

Vršovický tým útočí na výhru v lize i v poháru. „Samy hráčky si určily cíl, že by po dvou letech dominance Sparty chtěly získat double. Rozjeté je to dobře a je jen na nás, jakým způsobem s tím naložíme. Jak je to v současné době rozehrané, tak by byla obrovská škoda o to přijít,“ pokračoval trenér Slavie.

V přípravě trenér sešívaných preferuji herní tréninky. „Já to beru z druhé stránky, když jsem ještě hrál. Tréninky mám zaměřené hodně na práci s míčem, kondice se dle mě dá dělat i herní formou. Mám to osvědčené a věřím, že to bude bavit každou hráčku. Hráčky mají dostatek času si teď odpočinout, mají individuální plány a 8. ledna se sejdeme k prvnímu společnému tréninku,“ prozradil Kolomazník

Změny v kádru Slavia příliš neplánuje. „Hodně hráček dojíždělo podzimní část se zraněním a čekaly je operace. Takže uvidíme, jak budou vypadat, jak se vše bude hojit a kdy budou připravené zapojit se do přípravy. Musíme být trpěliví, s kádrem jsem spokojený a nechci do něj moc zasahovat. Chtěl bych zapojit do tréninku některé dorostenky, které mě na podzim zaujaly a měl jsme je více na očích,“ řekl.

Vedoucí tým soutěže se bude chystat na jarní část doma v Edenu. „Řešili jsme jen nějaký teambuilding na horách, ale jinak se budeme připravovat v domácím prostředí. První víkend jsem chtěl volný, máme domluvenou přípravu s reprezentačním týmem doktorů, což může být zajímavá konfrontace pro obě strany. Dále nás čekají například Turbine Potsdam nebo Bayern Mnichov,“ uzavřel povídání trenér Slavie Michal Kolomazník.