Do libereckého Doubí dorazilo v sobotu odpoledne Slovácko, které drží třetí příčku v tabulce, domácí Slovan bojuje na dálku s Plzní o čtvrtou příčku. První výraznější moment si přichystala hostující Střížová, která protáhla brankářku Severočešek Pižlovou. Na druhé straně přihrávala Goretkiová před branku na Šubrtovou, ale kapitánka Slovácka Klímová včas odklidila míč do bezpečí. Zanedlouho musela dobrým vyběhnutím řešit šanci Hlouchové brankářka Moravanek Fraňková. Jedinou branku prvního poločasu nakonec vstřelila liberecká Růžičková, která rozvlnila síť po centru Šušolové a po příchodu ze Slavie se tak prosadila poprvé v modrobílém dresu.

Slovácko však po změně stran zvýšilo obrátky a bylo lepším týmem. Sérii několika rohových kopů nedokázaly svěřenkyně trenéra Zbořila přetavit v kýžený gól, až v 70. minutě dokázala využít zaváhání domácích střídající Jančářová, která vrátila míč z dálky do odkryté branky. Moravanky byly nadále aktivnější, brankářku Pižlovou se jim ale nedařilo překonat podruhé. Největší šance si hostující hráčky připravily do samotného závěru, Polášková však skákající míč minula v dobré příležitosti a Kashima nezakončila přesně svůj nájezd. Oba celky se tedy rozešly smírně 1:1, Slovácko si drží třetí příčku, Liberec je čtvrtý o bod před pátou Plzní.

„Čekaly jsme, že předvedeme lepší výkon, že se o to více popereme. Chtěly jsme soupeře více ohrozit a vytvořit si více šancí. Nakonec jsme uhrály alespoň tu remízu, která nám doufejme pomůže do nadstavby. Hodně nás mrzí, že jsme přišly o to vedení, bylo to blízko, byly by to pro nás důležité body, ale i ten bod je pro nás důležitý,“ hodnotila zápas střelkyně Slovanu Kristýna Růžičková.

Ve druhém poločase vyrovnala střídající Markéta Jančářová. „V prvním poločase jsme se těžce dostávaly do obranného bloku soupeře a moc šancí jsme si nevytvářely. Po změně stran se to zlepšilo, vytvořily jsme si příležitosti ke skórování, ale neproměnily je a to nás stálo výhru. Chyběl klid v zakončení a přesnost,“ doplnila.

FC Slovan Liberec – 1.FC Slovácko 1:1 (1:0)
Branky: 37. Růžičková – 70. Jančářová

Liberec ženy - Slovácko ženy 1:1 (23. 3. 2024, 1. liga žen, Liberec, Doubí)

O čtvrté místo bojující Plzeň zamířila na Strahov, kde ji čekala silná Sparta, která od prvních minut prokazovala svoji kvalitu. Hned po osmi minutách hry se trefila Paulenová, zanedlouho navýšila vedení Kožárová. Chvilku před změnou stran ještě dvakrát mířila přesně Kotrčová a Pražanky vedly o čtyři góly.

Paulenová se trefila i ve druhém poločase, čtvrt hodiny před koncem dala šestý gól Sparty Beckman. To však ještě nebylo vše, radovala se i Polcarová a na konečných 8:0 upravila v nastaveném čase Cvrčková. Spartu čeká na závěr základní části cesta na Slovácko, Plzeň přivítá doma Lokomotivu Brno.

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 8:0 (4:0)
Branky: 8. a 65. Paulenová, 41. a 45. Kotrčová, 14. Kožárová, 75. Beckman, 82. Polcarová, 90.+2 Cvrčková

Sobotní program uzavřel duel o záchranu mezi posledními Pardubicemi a předposledním Baníkem. Východočešky se představily podruhé za sebou na domácí půdě a stejně jako před týdnem proti Lokomotivě v Ohrazenicích gól nepadl. Perníkářky si tedy připsaly druhý bod do tabulky, Baňky si však udržely šestibodový náskok.

FK Pardubice – FC Baník Ostrava 0:0

Třinácté kolo se dohrávalo jediným nedělním utkáním v Brně, kam dorazila vedoucí Slavia. Favoritky nenechaly od začátku nenechaly nic náhodě a z jižní Moravy si odvezly všechny tři body za jasnou výhru 11:0, na které se podílela pěti góly Nekesa, po dvou přesných zásazích si připsaly Stackpole s Khýrovou, poprvé po návratu do Slavie se trefila Svitková a jednou se radovala i Černá.

Lokomotiva Brno H.H. – SK Slavia Praha 0:11 (0:6)
Branky: 6., 36., 45.+1, 81. a 89. Nekesa, 7. a 17. Stackpole, 10. a 51. Khýrová, 56. Svitková, 79. Černá.