Vedoucí úseku fotbalu žen Pavel Ducháček sdělil všem přítomným informace o smlouvě se společností InStat, která zaznamenává statistiky utkání. Balíček obsahuje dvacet duelů a využit by měl být v nejvyšší soutěži žen, dorostenek a v poháru. V plánu je také tvorba sestřihů jednotlivých kol 1. ligy žen.

Reprezentace WU17 se chystá na nadcházející domácí ME, které proběhne v květnu. Jsou již známé termíny osmi nových kempů WU13 a WU14. Úsek fotbalu žen také jedná s regionálními fotbalovými akademiemi v Plzni, v Pardubicích a v Brně o zařazení dívek od nového školního roku. Rozjíždí se také projekt na rozvoj ženského fotbalu přes SpSM, z klubů zatím přicházejí převážně pozitivní reakce.

Manažer ženských reprezentací David Simon poděkoval klubům za spolupráci a uvolňování hráček do všech reprezentačních výběrů. Oznámil také možnost náhradních termínů pro absolvování funkčních testů hráček na FTVS.

Předsedkyně STK Jitka Plochová upozornila kluby na povinnost hlášení mezinárodních utkání. Jedná se především o pojištění v případě zranění v zahraničí, či řešení disciplinárních přestupků.

Sekretář soutěží žen Zdeněk Mužík informoval o nabídce Slovenského fotbalového svazu o uspořádání Super Cupu, jehož první ročník by mohl proběhnout v roce 2018 v Senci. Podařilo se také domluvit možnost zapojení celků WU15 do chlapeckého Ondrášovka Cupu v kategorii U13. Dále se hovořilo o změnách v nejvyšších soutěžích, na kterých se bude nadále pracovat a proběhla konstruktivní diskuze.

Každý z klubů také převzal 5ks tréninkových figurín včetně podstavců na umělé povrchy.