Původně prosincový duel byl kvůli tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy přeložen na leden a jelikož se v Edenu mění trávník, oba celky se poměřily v Mladé Boleslavi, stejně jako v loňském ročníku. ¨


První poločas vyšel lépe Slavii, z velké převahy si vytvořila nespočet příležitostí, ovšem finální fáze se ji nedařila. Skvělé zákroky také předváděla brankářka soupeře Schlüter, a tak se do šaten odcházelo za bezbrankové remízy.

St. Pölten o přestávce provedl dvě změny a hned zahrozil. Skóre se ovšem neměnilo. Nakonec se přeci jen radovala Slavia, to když Krejčiříková našla před brankou osamocenou Khýrovou a ta konečně vstřelila právní branku sešívaných v letošním ročníku evropské soutěže. Své umění musela také ukázat brankářka Pražanek Lukášová, která hlavně v 83. minutě nadvakrát zamknula svoji branku. Slavia nakonec dotáhla utkání k historicky první výhře v základní skupině.

„Moc jsme po vítězství toužili, bylo zasloužené, šli jsme za ním. Chtěli jsme na soupeřky od začátku vlítnout, určovat tempo hry, být na balonu,“ prozradil trenér Karel Piták. „Produktivita nás pořád trápí. Chyběl větší klid, důraz. O poločase jsme holkám řekli, že tam určitě něco spadne, jsem rád, že se to povedlo,“ doplnil.

V Mladé Boleslavi odehraje Slavia i další utkání základní skupiny, hned za týden 25. ledna dorazí do České republiky norský SK Brann.

SK Slavia Praha - SKN St. Pölten 1:0 (0:0)

Branka: 56. Khýrová
ŽK: Bartovičová, Krejčiříková, Veselá - Balog, Lemešová, Brancao-Ribeiro
Diváci: 204

Liga mistryň 2023/24 - skupina B
25. 1. 2024  18:45  SK Slavia Praha - SK Brann (Mladá Boleslav)
31. 1. 2024  18:45  Olympique Lyon - SK Slavia Praha (OL Stadium)

Podrobnosti - UEFA.com

Slavia ženy - St. Pölten ženy 1:0 (18. 1. 2024, Liga mistryň, Mladá Boleslav)

Slavia ženy - St. Pölten ženy 1:0 (18. 1. 2024, Liga mistryň, Mladá Boleslav)