Pražanky se bohužel v předchozích třech utkáních nedokázaly v nejprestižnější evropské soutěž prosadit a ve skupině nezískaly ani bod. „Koncovku pilujeme často, bohužel nám to tam ale pořád nepadá. Chybí nám také několik důležitých ofenzivních hráček, nedostáváme se do tolika příležitostí. Doufám, že to v Rakousku zlomíme,“ řekl před čtvrtečním duelem trenér Piták na klubovém webu.

Napravit vše chtějí ve čtvrtek v St. Pöltenu, kterému slávistky podlehly v prvním měření sil těsně 0:1. „Myslím, že to bude velmi podobné utkání. Hrají prakticky pořád stejným stylem, ničím nás nepřekvapily. Bylo to jen o tom, kdo vstřelí první branku,“ uvedl dále trenér sešívaných.

Slavia před odjezdem do Rakouska nezvládla páteční dohrávku v Liberci, kterému podlehla 1:2. Je to složité, s prohrou v lize jsme se v tomto ročníku ještě nesetkaly. Na druhou stranu, nasazení v tréninku vypadá dobře, teď už to jen potřebujeme přenést do zápasů,“ popsala kapitánka sešívaných Diana Bartovičová na slavia.cz.

Také ona čeká od soupeřek podobné pojetí hry jako v prvním měření sil. „Umím si představit, že doma budou hrát o něco lépe, ale ne nijak výrazně. Z obou stran to bude bojovný zápas, který může znovu rozhodnout jediný gól. Věřím, že prolomíme smůlu a budeme to my, kdo vstřelí kýženou vítěznou branku. Všechny fanoušky bych tímto ráda pozvala na kvalitní fotbal, který bude mít pro slávistické barvy tříbodový konec,“ uzavřela opora zadních řad Pražanek.

Čtvrteční utkání hostí NÖ Arena v St. Pöltenu a duel opět můžete sledovat od 21 hodin živě s českým komentářem na youtube kanálu DAZN.


Program utkání Slavie v základní skupině Ligy mistryň:
08.12. 21:00  SKN St. Pölten - SK Slavia Praha (NÖ Arena)
16.12. 21:00  VfL Wolfsburg - SK Slavia Praha (AOK Stadion)
22.12. 18:45  SK Slavia Praha - AS Řím (Eden Arena)

Kompletní informace na UEFA.com/womenschampionsleague/