Ocenění převzala na 21. PUMA Galavečeru Našeho fotbalu v Trutnově. „Je to pro mě neuvěřitelné. Nečekala jsem, že to budu právě já. Musím přiznat, že nervozita tam byla, nebyla jsem si jistá, co budu na pódiu říkat. Cenu beru jako zásluhu za celý rok, ve kterém jsem na sobě tvrdě pracovala. Musím také poděkovat své rodině, která za mnou jezdí nejenom do Prahy, ale také na některé zahraniční zápasy. A také samozřejmě všem mým trenérům a spoluhráčkám,“ svěřila se Lucie Bendová.

Reprezentační trenér Karel Rada o ní řekl, že udělala velký pokrok, že je vidět, že na sobě pracujete. „Tohle mě opravdu zahřeje u srdíčka, když to takový trenér řekne. Je to ale také velký závazek do budoucna. Opravdu se snažím na sobě každý den pracovat. Potěší mě, když je to vidět,“ pokračovala vítězka.

Její kariéra nabrala rychlý spád, z reprezentační sedmnáctky se přesunula do starší kategorie, stala se součástí áčka Slavie. „Ze začátku to možná docela rychlé bylo, ale myslím si, že jsem se rychle mezi starší holky začlenila a zvykla jsem si na to. Už mě asi jako mladší hráčku ani moc neberou, i když je pravda, že ještě občas nosím pomůcky na trénink. No někdy, spíš vždycky,“ prozradila s úsměvem.

Na podzim se zranila v derby a chyběla tak Slavii v důležitých utkáních v Lize mistryň. „Bylo to pět minut před koncem prvního poločasu, hned jsem věděla, že to nebude dobré, už jsem ten kousek do přestávky jen tak na hřišti doskákala. Ale teď už jsem fit, do nového roku půjdu stoprocentně naplno. Mrzelo mě to, bohužel fotbal je někdy takový. Život jde dál. Je to těžké sledovat takové zápasy jenom z tribuny. Ale nedalo se s tím nic dělat,“ konstatovala Bendová.

Trenér Slavie Karel Piták o talentu roku 2022 říká, že je pojetím hry takový Genaro Gatusso. „Jsem taková na hřišti trochu zabejčená. To je pravda. Chci se rvát o každý míč, jít do všeho naplno. Věřím, že tohle je moje silná stránka,“ uvedla

A kdo ji vůbec přivedl k fotbalu? „Moji rodiče, můj starší brácha hrál v mém rodném městě ve Velkém Meziříčí fotbal, a tak mě rodiče vzali na první trénink. Hned mě to začalo bavit. Bylo mi osm let, když jsem šla do Slavie. Byly ještě střídavé starty a mohla jsem hrát za kluky i za holky. Trénovala jsem v týdnu s kluky, na turnaje a zápasy jsem pak jezdila hrát za holky,“ zavzpomínala.

„Ve všem mě podporovali rodiče a všude mě vozili, bez nich by to prostě nešlo. Věřili mě, že to má smysl a stojí to za to. Jsem ráda, že jsem se jím možná i tímto večerem trochu za to všechno odvděčila,“ řekla. Vzpomínky na rok 2022 bude mít krásné. „Určitě na EURO devatenáctek u nás, na které jsem jela jako nejmladší hráčka. Tam jsem získala hodně velké zkušenosti, viděla jsem u ostatních týmů, jak to chodí a co všechno fotbalistky už v tomhle věku umí. Jak se dá všechno dělat mnohem rychleji, jak se ke všemu přistupuje naplno. Uvědomila jsem si i já sama, že musím na spoustě věcí ještě pracovat,“ uzavřela rozhovor Lucie Bendová, Talent roku 2022.