Rok 2024 je v případě ženského fotbalu ve znamení kvalifikace o mistrovství Evropy, které se v roce 2025 uskuteční ve Švýcarsku. Český národní tým první kvalifikační zápasy odehraje v úvodu dubna, na soupeřky v nejvyšším výkonnostním koši si musí ale ještě počkat do březnového losu.

Jisté ale je, jak bude vypadat program reprezentace v únoru. Tým se sejde v neděli 18. února v Praze a o den později vyrazí do Portugalska, kde odehraje dva přípravné zápasy.

„Věřím, že nás Portugalsko i Korejská republika prověří velmi dobře. Portugalky udělaly za poslední roky velký progres a ne náhodou loni hrály v Lize národů nejvyšší Ligu A. V minulosti byly výkonnostně až za námi, ale teď v posledních letech mají opravdu velkou kvalitu. Co se týká Jižní Koreje, tak tam to zase bude konfrontace s úplně jiným herním stylem a mentalitou. Proti těmto soupeřkám jsme nikdy zatím nehráli, v minulosti jsme odehráli jen zápas se Severní Koreou,“ říká trenér národního týmu Karel Rada.

Kouč reprezentace má radost z toho, že se mu do týmu vracejí další hráčky, které v minulých měsících laborovaly se zdravotními problémy.

„Do nominace jsem mohl zařadit Petru Bertholdovou, která se velmi rychle vypořádala s nepříjemným zraněním kolene. Zároveň je v nominaci také Tereza Szewieczková, ta zvládla již i několik zápasů v Lize mistryň za Slavii. V nominaci je aktuálně jednadvacet hráček, dvě doplníme ještě v týdnu před zahájením srazu,“ dodává Karel Rada.

Nominaci na únorový reprezentační sraz národního týmu naleznete ZDE.

Česko A ženy - Přípravné zápasy v Portugalsku

  • 21. února (19:15): Portugalsko – Česko (Estadio António Coimbra da Mota, Estoril)
  • 24. února (19:00):  Česko – Korejská republika (Cidade do Futebol - Pitch 1, Algés, Lisabon)