Výběr trenéra Miroslava Zbořila sotva dorazil z přípravného turnaje v Portugalsku a již za několik dní jej čeká 2. kolo kvalifikace o postup na Mistrovství Evropy 2023, které pořádá Estonsko. To bude i přes zajištěnou účast jedním ze soupeřů Českého týmu v Rumunsku. Češky vyhrály svoji skupinu v podzimním 1. kole kvalifikace, na finálový šampionát postupuje pouze sedm vítězů kvalifikačních skupin Ligy A. Naopak poslední tým sestoupí pro další ročník do Ligy B.

Poslední příprava v Portugalsku se ale výsledkově úplně nevydařila. „Věříme, že poznatky z tohoto turnaje nám, a hlavně děvčatům, pomohou se co nejlépe připravit, abychom v každém zápase předvedli výkon minimálně tak dobrý jako v posledním střetnutí s domácím Portugalskem. Holky nyní odehrály o víkendu jedno ligové kolo a jedno mají ještě před sebou. Přejeme si, ať jsou hlavně zdravé a do Rumunska budeme mít možnost jet v co nejsilnějším složení,“ sdělil trenér českého celku Miroslav Zbořil.

České fotbalistky se sejdou 5. března a o tři dny později je čeká v Rumunsku duel s domácí reprezentací. Dále se svěřenkyně trenéra střetnou s Estonskem a na závěr skupiny je čeká Polsko, papírově nejsilnější konkurent ve skupině. S nominací jsme záměrně čekali až po odehrání prvního kola dorostenecké ligy, abychom viděli, jak na tom holky budou zdravotně a v případě problémů nemuseli hned řešit změny. Skládání kádru bylo asi zatím nejkomplikovanější za dobu, co jsem u týmu, hodně hráček širšího kádru je mimo z různých zdravotních důvodů. Vybraným hráčkám důvěřujeme a do Rumunska jedeme s jednoznačným cílem uspět a postoupit do podzimní fáze Ligy A. Ve hře je samozřejmě i možnost postoupit na EURO, ale my půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, jaká bude realita. Nikoho ze soupeřů nelze před začátkem turnaje odepisovat,“ upozornil trenér.

Trenér Miroslav Zbořil nominoval na 2. kolo kvalifikace osmnáct hráček a dvě brankářky, celou nominaci naleznete zde.

WU17 – 2. kolo kvalifikace ME 2023, Liga A - Rumunsko
8.3. 15:00 Česko – Rumunsko (Centre FRF, Buftea, ROU)
11.3. 10:00 Česko – Estonsko (Centre FRF, Buftea, ROU)
14.3. 15:00 Polsko – Česko (Concordia, Chiajna, ROU)