Reprezentační sedmnáctka odehraje v druhé polovině února v Portugalsku tři přípravná utkání. Nejdříve se mladé Češky poměří s Walesem, následně se střetnou se Srbskem a na závěr přípravy je na programu duel s domácím týmem. „Turnaj v Portugalsku je pro nás kvalitní přípravou na 2. kolo kvalifikace, která nás čeká hned čtrnáct dni po návratu. Je fajn, že můžeme vzít dvacet hráček do pole a dvě brankářky. Čekají nás zápasy s kvalitními týmy, které nás důkladně prověří. Na turnaji si chceme vyzkoušet další prvky v naší hře, abychom byli co nejlépe připraveni na zápasy v Rumunsku. Do turnaje zbývají ještě dva týdny, tak si hlavně přejeme, aby hráčky zůstaly zdravé,“ sdělil trenér dívek do sedmnácti let Miroslav Zbořil.

Mladé Češky následně čeká v první polovině března 2. kolo kvalifikace ME 2023, ve kterém se národní tým v Rumunsku pokusí o postup na finálový turnaj proti domácímu výběru, Estonsku a Polsku.

Na únorový turnaj do Portugalska nominoval trenér Miroslav Zbořil dvacet hráček a dvě brankářky – celou nominaci naleznete zde.

WU17 - Turnaj v Portugalsku, Lisabon
16.2. 15:00  Česko – Wales (Cidade de futebol, POR)
19.2. 13:00  Srbsko – Česko (Cidade de futebol, POR)
22.2. 16:00  Portugalsko – Česko (Cidade de futebol, POR)

WU17 – 2. kolo kvalifikace ME 2023, Liga A - Rumunsko
8.3. 15:00 Česko – Rumunsko (Centre FRF, Buftea, ROU)
11.3. 10:00 Česko – Estonsko (Centre FRF, Buftea, ROU)
14.3. 15:00 Polsko – Česko (Centre FRF, Buftea, ROU)