Evropská kvalifikace navazuje na Ligu národů, ve které si český tým v loňském roce vybojoval účast v nejvyšší Lize A. Do čtyřčlenné skupiny byly Češkám nalosovány úřadující světové šampionky ze Španělska, dále pak také Dánsko a Belgie. Na ME 2025 do Švýcarska postoupí přímo dva nejlepší týmy skupiny, další dva pak čeká baráž.

Reprezentantky zahájí pouť kvalifikací na domácí půdě, v pátek 5. dubna od 18 hodin vyzvou v Uherskem Hradišti Dánsko. O čtyři dny později pak tým trenéra Karla Rady nastoupí ve španělském Burgosu proti světovým šampionkám.

Národní tým žen se sejde poslední březnový den, na úvodní kvalifikační duel se bude připravovat ve Zlíně. Trenér Karel Rada zveřejnil v nominaci prozatím dvaceti hráček, další tři jména budou doplněna v příštím týdnu.

„Jsem rád, že se nám rozběhly domácí soutěže, hráčky mají po zimní přípravě možnost pravidelně hrát, čímž poroste jejich výkonnost. Nyní ještě začne přechod z umělé trávy na přírodní, což je příjemná změna. Také mě těší, že hráčky, které se v poslední době uzdravily, tak momentálně jsou fit a jsou připravené pro reprezentaci. Současnou nominaci ještě doplníme, některé hráčky chci ještě vidět v následujícím ligovém kole,“ uvedl k nominaci trenér českého týmu Karel Rada.

Aktualizace 28. 3. 2024: Trenér Karel Rada donominoval na nadcházející sraz ženského A týmu Radku Hlouchovou, Ivanu Pižlovou a Kristýnu Růžičkovou z FC Slovan Liberec.

Nominace žen na kvalifikační duely s Dánskem a Španělskem

Rozpis zápasů kvalifikace o ME 2025

  • 5. dubna, 18:00: Česko – Dánsko (Uherské Hradiště)

  • 9. dubna, 19:00: Španělsko – Česko (Burgos)

  • 31. května: Česko – Belgie

  • 4. června: Belgie – Česko

  • 12. července: Česko – Španělsko

  • 16. července: Dánsko – Česko