UEFA Liga národů žen je novou soutěží pro národní týmy, která je zároveň první fází kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Češky jsou ve druhé výkonnostní Lize B, kde se ve skupině poměří se Slovinskem, Běloruskem a Bosnou a Hercegovinou.

Trenér Karel Rada dnes zveřejnil nominaci na tato dvě zářijová utkání, která obsahuje zatím osmnáct jmen a bude ještě doplněna po nadcházejícím víkendu. Národní tým se sejde 18. září v Praze. „K dlouhodobě zraněným hráčkám se nyní přidaly i Kamila Dubcová s Lucií Jelínkovou, se kterými na tomto srazu nemůžeme počítat. Nominace ještě není úplná, počkáme ještě na utkání Slovácka v Lize mistryň a víkendové derby Sparty se Slavií. Sledujeme hráčky z širšího kádru, v hledáčku máme i hráčky, které například prošly reprezentační devatenáctkou. Následně doplníme tým na dvacet tři jmen,“ prozradil trenér českých reprezentantek.

Na úvod Ligy národů se Češky představí 22. září ve Slovinsku, následně na neutrální půdě v Chorvatsku vyzvou Bělorusko. „Chtěli bychom samozřejmě dobře začít. Vždy je dobré, nahrát si nějaké body hned od začátku, je větší klid a tým se nedostává pod zbytečný tlak. Cíl je za nás samozřejmě postup do Ligy A,“ řekl jasně trenér Karel Rada.

Z Ligy B postupují vítězové skupin do Ligy A rovnou, druhé týmy čeká baráž se třetími týmy z Ligy A. Podobně je řešený i boj o udržení v Lize B s týmy z Ligy C.

Nominaci žen na utkání se Slovinskem a Běloruskem naleznete zde.

Česko A ženy - Liga národů, Liga B

  • 22. 9. 16:00  Slovinsko – Česko (Stadion Matije Gubca, Krško, Slovinsko)
  • 26. 9. 17:00  Česko – Bělorusko (Gradski stadium Velika Gorica, Chorvatsko)
  • 27. 10.  Bosna a Hercegovina – Česko
  • 31. 10.  Česko – Bosna a Hercegovina
  • 1. 12.  Bělorusko – Česko
  • 5. 12.  Česko - Slovinsko