V končící sezoně 2022/23 se bude jednat již o pátý vzájemný souboj obou týmů. V základní části se nejprve hrálo na hřišti Slavie 2:2, následně Sparta na Letné dokázala vyhrát 1:0. Nadstavba ale již patřila naplno sešívaným, které nejdříve vyhrály na Spartě 1:0 a nakonec pak doma v Edenu 2:0.

„Slavii máme momentálně co vracet, takže věřím, že se nám to povede v tomto zápase. O motivaci se ani nemusím zmiňovat, ta je vždy obrovská před derby. Teď je ale ještě o trochu větší, protože se jedná o finále poháru. Za ligu převzala trofej Slavia a my uděláme vše pro to, aby se trofej z poháru přivezla na Spartu. Takže nás cíl je jediný, vyhrát,“ říká před pátým vzájemným soubojem Sparty se Slavií kapitánka letenského týmu Eliška Sonntagová.

V lepším rozpoložení půjdou do zápasu ale fotbalistky Slavie. Zatímco Sparta z posledních šesti ligových zápasů získala pouhé tři body za tři remízy a tři porážky, tým Slavie byl v závěru sezony stoprocentní a vyhrál všechna utkání nadstavby.

„Na finále poháru se všichni moc těšíme, je to poslední zápas této sezony a poslední krok k tomu, abychom byly stoprocentní v našich cílech, které jsme si před sezonou nastavily. Věřím, že to zvládneme, uděláme pro to všechno. Doufám, že si do Vlašimi najdou cestu fanoušci Slavie, ať už z blízkého okolí, nebo z Prahy, kde nám udělají domácí prostředí a pomůžou tím k obhajobě double,“ říká kapitáka Slavie Diana Bartovičová.

Favoritkami zápasu budou hráčky Slavie. Ty ale nebudou chtít souboj s odvěkým rivalem ani v nejmenším podcenit.

„To, že jsme vyhrály ligu, před finálovým zápasem poháru nic neznamená. Na poslední utkání sezony se musíme maximálně koncentrovat. rády bychom zopakovaly double z minulého roku a doufáme, že se nám to také podaří,“ dodává obránkyně Slavie Praha Gabriela Šlajsová. 

Sparta poslední dvě derby prohrála. „Finálový zápas poháru pro nás znamená strašně moc. Rozhodně budeme chtít předvést lepší výkon než v posledním ligovém měření sil,“ dodává odhodlaně sparťanka Aneta Pochmanová.

Finále ženského poháru proběhne na Stadionu v Kollárově ulici ve Vlašimi v pátek 26. května od 18 hodin. Vstupenky jsou v prodeji online na webu Ticketportalu a samotný prodej bude probíhat i před zápasem přímo na stadionu.

Zápas bude možné sledovat na televizním kanále ČT sport Plus a nebo na FAČR.TV.