V sídle FAČR se s nejzkušenějšími hráčkami sešel i předseda asociace Petr Fousek. Národní tým zastupovaly Klára Cahynová, Barbora Votíková, Kateřina Svitková a Lucie Martínková.

České reprezentantky čekají dva přípravné zápasy, oba v Opavě – 14. července proti Slovensku a čtyři dny nato proti Severnímu Irsku. Vstupenky na oba zápasy jsou k dostání na webu vstupenky.fotbal.cz.

„Od počátku svého funkčního období silně vnímáme potenciál ženského fotbalu a také s ním nakládáme. Spoustu věcí už jsme v tomto směru zlepšili a hodně práce nás ještě čeká. Současné vedení FAČR dělá pro ženský fotbal nejvíce v jeho historii. Obnovili jsme komisi ženského fotbalu, posílili jsme reprezentace, ligu i rozvoj,“ uvedl předseda FAČR Petr Fousek po neformální snídani, po které ženská reprezentace vyrazila vlakem do Ostravy.

A pokračoval: „Stejně jako při srazech mužského áčka komunikuji s hráči, chci zavést tuto praxi u ženské reprezentace. Proto jsem se nyní setkal s těmi nezkušenějšími, abychom si vyměnili názory a postřehy, a hodlám v tom pokračovat.“

Reprezentace žen se připravuje na podzimní start premiérového ročníku Ligy národů. V boji o postup do elitní skupiny bude hrát proti Slovinsku, Bělorusku a Bosně a Hercegovině.

„Postup do nejvyšší ligy je jen jedním z našich cílů. Tím hlavním však zůstává historická účast na závěrečném šampionátu – mistrovství světa nebo Evropy. Ta by byla pro ženský fotbal v Česku největším impulsem,“ podotkl Petr Fousek. „Hráčky měly řadu témat, které chtěly probrat, ve většině z nich jsme našli shodu. A samozřejmě jsem celé reprezentaci popřál hodně štěstí do nadcházejících zápasů.“

Předsedu na setkání doprovodil vedoucí Úseku ženského fotbalu FAČR Erich Brabec.

„Důraz asociace na ženský fotbal je čím dál větší. Reprezentace má stále lepší podmínky, abychom mohli splnit cíle, které před námi stojí. Myslím, že i podobná setkání s vedením asociace přispívají k tomu, že hráčky tyto změny vnímají. Na změně prostředí ženského fotbalu se díky tomu podílíme všichni společně,“ řekl Erich Brabec.

„Neformální setkání s panem předsedou bylo velmi příjemné a jsem moc ráda, že se uskutečnilo. Pan předseda je otevřený našim nápadům a je vidět, že má snahu posunout ženský fotbal o kus dál,“ poznamenala Klára Cahynová.

Sraz ženské reprezentace a odjezd do Ostravy (11.7.2023, Praha)

Sraz ženské reprezentace a odjezd do Ostravy (11.7.2023, Praha)