Na začátku srpna 2020 jsme spustili seriál Skvěle, kluci! Ten představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden trenéři kategorií U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Na sklonku roku 2021 doplňujeme oblíbený seriál o dívčí fotbal. Princip seriál Skvěle, holky! zůstává stejný, na základě herních situací ženských mládežnických reprezentačních celků vám budeme prezentovat herní zásady.

Nové díly seriálu Skvěle, holky! budeme představovat také vždy v pátek, budou se nepravidelně střídat se seriálem Skvěle, kluci!

Herní princip ČTENÍ HRY

Do prvního dílu seriálu Skvěle, holky! zařazujeme akci z přípravného utkání české reprezentační „devatenáctky“ v Anglii z července 2021. Již v 17. minutě vstřelily mladé reprezentantky úvodní branku zápasu, bohužel však nakonec soupeřkám podlehly 1:4.

Na herní situaci ze 17. minuty duelu si ukážeme princip čtení hry a aktivity v obranné fázi. „Díky vysokému presinku se nám podařilo získat míč a v 17. minutě vstřelit vedoucí branku. Hráčky totiž skvěle reagují na přihrávku domácího celku dozadu, Nicole Nedvědová zahajuje vysoký presink a ve spolupráci s Ducháčkovou získávají míč. Vytváříme si tím stoprocentní šanci, kterou Klára Ducháčková proměňuje a ujímáme se tím vedení v zápase,“ popisuje akci trenér reprezentace WU19 Jan Navrátil.

Skvěle, holky!