Moravanky a úvod soutěže porazily na domácí půdě Lokomotivu 2:0. „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a během prvních deseti minut jsme měli tři příležitosti, bohužel jsme je neproměnili. Poté naše tempo i přesnost hry pro zbytek poločasu uvadla. Po změně stran byla naše převaha výrazná a vítězství považuji za zasloužené,“ komentoval výhru v Moravském derby trenér Slovácka Petr Vlachovský.

Pardubice na hřišti Plzně rychle vedly, nakonec však odjely ze západu Čech bez bodu. „Začali jsme dobře, ale špatně skončili. Dostali jsme velkou facku a viděli řadu nedostatků, na kterých musíme neustále pracovat. Největším poučením pro naše hráčky je, že nestačí hrát a běhat jen část zápasu, ale plné nasazení se musí předvádět po celých devadesát minut, za jakéhokoliv stavu,“ komentoval prohru trenér Pardubic Kamil Kozák.

Nováček soutěže nyní hostí na stadionu Pod Vinicí favorizované Slovácko. „Mají vynikající družstvo se skvělým trenérem. Hráčky jsou perfektně připraveny jak po technické, tak i fyzické stránce. Čeká nás velmi těžký zápas, ale doufáme, že naše hráčky předvedou lepší výkon než proti Plzni,“ dodal Kozák.

Tři utkání druhého kola nejvyšší soutěže žen se odehrála již v sobotu. Sparta zvítězila v Ostravě, Brno nestačilo na Liberec a Slavia porazila Plzeň. Jediné nedělní střetnutí můžete sledovat živě na FAČR.tv nebo youtube. Od 16 hodin hostí nováček z Pardubic fotbalistky Slovácka.