UEFA bude se společností Disney na projektu UEFA Playmakers spolupracovat minimálně další čtyři roky. Každý rok je věnovaný jednomu populárnímu animovanému filmu z produkce Disney.

V předešlých letech byly ústředními motivy projektu populární filmy Ledové království 2, Maona nebo Úžasňákovi 2. Následující rok bude věnovaný hudební komedii Encanto, která měla premiéru v roce 2021 a mimo jiné získala Oscara v kategorii nejlepší celovečerní animovaný film.

„Jsme opravdu nadšeni, že se UEFA Playmakers během následujících čtyř let opět o něco rozroste a že bude pokračovat naše partnerství se společností Disney. Spojení fyzické aktivity s kouzlem Disney se ukázalo jako skvělá kombinace, která dívkám přiblíží fotbal, zapojí rodiče a dá každé dívce příležitost zažít radost z naší krásné hry,“ říká Nadine Kessler, výkonná ředitelka ženského fotbalu UEFA.

Do projektu UEFA Playmakers se zapojilo již 47 evropských národních asociací. Projekt probíhá v 3800 místech po celé Evropě a zapojilo se do něj více než 73 tisíc dívek. Program navíc vyškolil přes pět tisíc trenérů UEFA Playmakers.

„Jsme rádi, že UEFA podporuje rozvoj Grassroots ženského fotbalu a že můžeme být součástí takhle úspěšného projektu, kterým je UEFA Playmakers. Rádi bychom vytvořili vice příležitostí pro dívky, jak si vytvořit emoční vazbu k pohybu a také přímo k fotbalu. Úspěchem bude, že dívky budou lekce Playmakers bavit a vyberou si fotbal jako jejich sport, kterému se chtějí dále věnovat,“ říká Pavlína Nepokojová, vedoucí projektu UEFA Playmakers pod Fotbalovou asociací České republiky.

Česko se do projektu UEFA Playmakers zapojilo poprvé v roce 2021, kdy celý projekt začal. Aktuálně se podařilo po pandemii projekt Playmakers obnovit a znovu odstartovat na podzim 2023.

Tento rok se ho zúčastní 12 klubů a celkem 130 dívek. FAČR momentálně již plánuje další blok projektu pro jaro 2024 a již teď má poptávku dalších klubů, které mají zájem se do projektu zapojit. Počítá se, že počet zapojených klubů a dívek se v příštím roce minimálně zdvojnásobí.

Základní informace o projektu UEFA Playmakers naleznete na webu fotbal.cz ZDE a nebo přímo na stránkách UEFA na adrese www.uefa.com/playmakers.