Francie dle papírových předpokladů od úvodních minut dominovala a dostávala se velkého počtu zakončení. Brankářka Žížková však držela čisté konto, jednou ji pomohla i branková konstrukce. První střelecký pokus na české straně si připsala ve 34. minutě Vojtěchová, která ale brankářku soupeře také nepřekonala.

Převaha Francouzek pokračovala i ve druhém poločase, chvilku po změně stran opět úspěšně zasahovala Žížková proti Abdourahim. Česká brankářka předvedla důležitý zákrok i v nastaveném čase, a tak si mladé reprezentantky připsaly další bod do tabulky proti silnému soupeři.

V závěrečném duelu nastoupí český tým v neděli proti Slovensku, které po prohře s Francií nestačilo ani na Německo. Na mistrovství Evropy postupují pouze vítězky skupiny.

„Do utkání jsme nastoupili s nejlepším týmem v Evropě a od první minuty soupeř ukazoval obrovskou kvalitu. Působili jsme velmi dobře organizovaně, ale směrem dopředu jsme se prosazovali jen sporadicky. V několika případech jsme velmi dobře přešli do rychlého protiútoku, ale bohužel jsme nedokázali kvalitně vyřešit finální fázi. Vzhledem ke kvalitě soupeře a průběhu utkání jsme s výsledkem spokojeni,“ uvedl po druhém zápase trenér Daniel Šmejkal.

Kvalifikační utkání žen do 17 let, Garbsen, Německo

Francie 17 ženy - Česko 17 ženy 0:0

ŽK: 37. Kučerová – 52. Gay

Česko: Žížková – Nitsche, Daníčková, Rancová, Vavrlová – Krupníková (87. Trachtová), Šotová, Bartošová (79. Chromečková) – Vojtěchová (60. Eiseltová), Rupcová (46. Csizmaziová), Kučerová (60. Veselá).

Kvalifikace ME 2024 hráček do 17 let, 2. kolo, Liga A, skupina A1 (Německo)
24. 3. 13:00  Slovensko – Česko (August-Wenzel-Stadion, Barsinghausen)

Tabulka

# Tým Z V R P S B
1. Francie 2 1 1 6:0 4
2. Německo 2 1 2:0 4
3. Česko 2 0 2 0 0:0 2
4. Slovensko 2 0 0 2 0:8 0

Podrobnosti UEFA.com