Mladé Češky mají před sebou v dubnu na domácí půdě druhé kolo kvalifikace o postup na ME 2024, nyní je čekala příprava ve Španělsku. Po výhře v semifinále turnaje nad Marokem se v pondělí představily české reprezentantky do 19 let ve finále proti o rok mladšímu týmu Portugalska. V Pinatar Areně vedl český tým po gólu Bárkové z 9. minuty, soupeřky však dokázaly vyrovnat. Stejně jako v semifinále rozhodovaly pokutové kopy, které opět zvládly lépe svěřenkyně trenéra Jana Navrátila a turnaj v San Pedru del Pinatar vyhrály. Bronz nakonec braly Maročanky, které porazily Švédsko 2:1.

„Že je to duel o první místo jsme úplně nevnímali, utkání jsme hlavně chtěli odehrát co nejlépe a připravit se na kvalifikaci. Vstup se nám podařil, skóre otevřela dalekonosnou ranou Anna Bárková, která překvapila brankářku. Dnes se nám ale nedařilo taktické řešení situací, což mě mrzí. Hráčky makaly a bojovaly, ale potřebujeme hrát i takticky správně, jinak nemůžeme proti silným soupeřům uspět. Ve druhém poločase jsme měly dobré příležitosti ze standardních situací a chyběl nám pouze kousek k rozhodnutí zápasu, Aneta Svobodová ještě trefila břevno. Soupeřky byly velmi kvalitní, technicky vybavené, silové v soubojích, hrál proti nám skvělý tým. Remízu a následnou výhru na penalty bereme, pochvalu zaslouží brankářka Fraňková, která byla čtyřikrát úspěšná a předvedla celkově dobrý výkon. Holky nechaly na hřišti vše, soupeř byl ovšem o mnoho fotbalovější, naštěstí nebyl gólový,“ popsal trenér Jan Navrátil.

„Celkově soustředění hodnotím jako povedené, opět jsme zde našli skvělé podmínky pro přípravu. Hrací plochy byly skvělé, soupeři silní a kvalitní. Za vítězství jsme rádi, ale moc dobře víme, že v kvalifikaci se musíme zlepšit minimálně o level výše, abychom měli šanci,“ doplnil trenér českého výběru.

Přípravné utkání reprezentace žen do 19 let (hráno ve Španělsku)

Portugalsko 18 ženy - Česko 19 ženy 1:1 (0:1), 1:2pk

Branky: 22. Tomaz - 9. Bárková

Česko: Kožuriková (46. Fraňková) – Mrázková (46. Polášková), Obadalová, Bárková, Krejčová (89. Hlaváčová V.) – Svobodová, Truxová (69. Novotná), Hlaváčová M. (81. Goretkiová) – Lachká (46. Sladká), Jančářová, Vithová (69. Zomberová)

Kvalifikace ME 2024 hráček do 19 let, 2. kolo, Liga A, skupina A4 (Česko)
3. 4. 2024 15:00  Norsko – Česko (Blšany)
6. 4. 2024 15:00  Česko - Ukrajina (Blšany)
9. 4. 2024 16:00  Česko - Francie (Blšany)