Vstup do samotného utkání nebyl pro mladé české fotbalistky špatný, ale první gól vstřelily v Aréně Jariho Litmanena domácí hráčky, když potrestala zaváhání v defenzívě Karjalainen.

Podobný scénář měl i druhý gól v české síti, chybu trestala opět Karjalainen. Před přestávkou se však dostal centr Bárkové z levé strany až k osamocené Šubrtové, která z blízka snížila na rozdíl jediné branky.

Po změně stran si vytvořily nebezpečnější situace Finky, skóre se ovšem neměnilo. Dvacet minut před koncem mohla srovnat Polcarová, ale nezamířila mezi tyče.

Naopak v 77. minutě navýšila vedení domácích přesnou střelou k bližší tyči střídající Jääskeläinen. Další gól již nepadl, a tak mladé Češky prohrály dvoubrankovým rozdílem. Oba týmy se opět poměří v sobotu od 10 hodin.

„Byl to pro nás první zápas. Především první půli jsme byly Finsku vyrovnaným soupeřem. Bohužel nás ale porazily vlastní individuální chyby, naopak my jsme naše šance nedokázaly proměnit. Ve druhém poločase už byl soupeř o něco lepší, na srovnání výsledku jsme si nevytvořily dostatek příležitostí. Výsledek nás mrzí, protože jsme inkasovaly po vlastních chybách, ne přehráním soupeřem,“ uvedla po úvodním duelu trenérka Blanka Pěničková.

Mezinárodní přípravné utkání

Finsko 23 ženy - Česko 23 ženy 3:1 (2:1)

Branky: 10. a 31. Karjalainen, 77. Jääskeläinen – 31. Šubrtová. ŽK: 73. Halttunen (FIN).

Česko: Jílková – Trčková, Ohlídalová, Švíbková, Bárková (87. Tenkrátová) – Polcarová (74. Goretkiová) – Paulenová (74. Ducháčková), Šubrtová (87. Jonášová), Cvrčková, Černá T. (46. Polášková A.) - Žufánková.

Přípravná utkání žen do 23 let

  • 13. ⁠7. 10:00 Finsko 23 ženy – Česko 23 ženy (Eerikkilä, FIN)

Finsko 23 ženy - Česko 23 ženy 3:1 (10. 7. 2024, Finsko)

Finsko 23 ženy - Česko 23 ženy 3:1 (10. 7. 2024, Finsko)