Český tým potřebuje v obou zápasech uspět. Po dvou zářijových výhrách (ve Slovinsku 2:0 a nad Běloruskem 2:1) Češky z dvojzápasu s Bosnou získaly pouze jeden bod a pokud chtějí doufat v přímý postup z prvního místa ve skupině, potřebují v ideálním případě oba duely vyhrát a zároveň čekat na zaváhání aktuálně vedoucí Bosny a Hercegoviny.

„Situaci nemáme ve svých rukou, ale při úvodním setkání s hráčkami jsme si řekli, že budeme hrát tak, abychom obě utkání vyhráli. Uvidíme, na co to bude ve finále stačit,“ říká trenér národního týmu Karel Rada.

Česká reprezentace se sešla v Praze na Strahově, odkud se hned během dopoledne přesunula na jižnÍ Moravu, kde se bude dva dny připravovat na pátý zápas v rámci Ligy národů. Ten Češky odehrají v pátek 1. prosince v maďarském Györu proti Bělorusku. V úterý 5. prosince pak reprezentace odehraje poslední zápas letošního roku v pardubické CFIG Areně proti Slovinsku.

Česko A ženy - trénink (27. 11. 2023, Mutěnice)

Původní nominace čítala 21 hráček (nominace je k náhledu ZDE). Kvůli poraněnému kotníku z nominace vypadla Alena Pěčková a následně byly doplněné Karolína Křivská, Jana Žufánková a po dlouhé době také Tereza Krejčiříková. Další staronovou tváří v nominaci je také další zkušená hráčka Eva Bartoňová.

Na poslední chvíli se ze srazu omluvily ještě Eliška Sonntagová a Denisa Veselá. 

První tréninkovou jednotku absolvoval tým na umělé trávě v Mutěnicích, kde by měl trénovat také v úterý. Vše ale bude záležet na nevyzpytatelném počasí. Ve středu ráno se pak reprezentace vydá do Maďarska, kde začne již naplno příprava na páteční duel proti Bělorusku.

Na závěrečný úterní zápas proti Slovinsku probíhá prodej vstupenek na webu Ticketportal.cz. Organizované mládežnické skupiny mají vstup na zápas zdarma. V případě zájmu o vstupenky je možné napsat na email strouha@fotbal.cz