Češky v pátek vyzvou v Uherském Hradišti Dánsko, v úterý pak v Burgosu úřadující mistryně světa ze Španělska. Reprezentantkám tak začne období zápasů s velmi silnými soupeři. V rámci kvalifikační skupiny nastoupí také proti Belgii a do července odehrají celkově šest zápasů, které rozhodnou o tom, zda postoupí přímo na EURO a nebo zda budou muset na podzim hrát ještě baráž.

„Na první zápasy kvalifikace se moc těším, protože je to pro nás šance, jak se dostat na EURO. Přípravné zápasy moc nemusím a o to větší radost mám z toho, že teď již startuje kvalifikace. Na úvod nás čeká Dánsko, což by mohl být soupeř, který by nám mohl vyhovovat. Věřím tomu, že se na ně dobře připravíme a že získáme tři body,“ říká kapitánka týmu Klára Cahynová po prvním tréninku českých reprezentantek.

Česko A ženy - trénink (1. 4. 2024, Zlín, Letná)

První dubnový sraz absolvuje celkově třiadvacet fotbalistek – dvacet hráček do pole a tři brankářky. Kostra týmu je tvořena z velké části hráčkami, které v loňském roce vybojovaly postup do Ligy A v Lize národů. V nominací chybí brankářka Olivie Lukášová, kterou nahradila Ivana Pižlová. S týmem kvůli lehkým zdravotním problémům na Moravu neodcestovala ani Kateřina Svitková, místo které byla donominována Miroslava Mrázová. Kompletní nominaci naleznete ZDE.

Značná část týmu o víkendu hrála ještě své ligové zápasy, a tak pondělní trénink na hlavním stadionu prvoligového Zlína byl určený především k regeneraci. V dalších dnech reprezentace začne ladit formu na zápas proti Dánsku, který se odehraje v Uherském Hradišti v pátek 5. dubna od 18 hodin.

Fotbalová asociace České republiky nabízí organizovaným skupinám možnost vyrazit na zápas zdarma. Více informací o akci pro kluby, školy a školská zařízení naleznete ZDE. Klasické vstupenky pro fanoušky jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Páteční zápas odvysílá přímým přenosem sportovní kanál ČT sport, přenos poběží také online na webu České televize.