Zápas proti Korejské republice přinesl českým fotbalistkám další náročnou konfrontaci s ženským fotbalem té nejvyšší úrovně. Korejky ukázaly velkou kvalitu a byly v zápase lepší.

„Děláme pořád ty stejné chyby. Dostáváme laciné góly a navíc se nám nedaří vytvářet si příležitosti, abychom dávaly góly. Stále máme na čem pracovat, protože především v Lize A to bude zase úplně o něčem jiném,“ řekla po skončení utkání záložnice Kateřina Svitková.

Česko A ženy - Korejská republika A ženy 1:2 (24. 2. 2024, Algés, Lisabon, Portugalsko)

Češky si chtěly pohlídat úvod zápasu, což se jim oproti duelu s Portugalskem opravdu podařilo. Jenže nakonec po čtvrthodině hry přeci jen inkasovaly a podobně jako proti Portugalkám dostaly gól po střele z přímého kopu.

„Do zápasu s Koreou jsme vstoupily lépe než do prvního zápasu, ale opět jsme dostaly gól po standardní situaci. Nesmíme dělat chyby v okolí velkého vápna, protože pak je hasíme na poslední chvíli. Z toho všeho se musíme poučit,“ pokračovala Svitková.

Kateřina Svitková, která bude na jaře hostovat ve Slavii Praha z anglického klubu Chelsea FC, nastoupila od úvodních minut a na hřišti vydržela celé utkání. Poprvé po velmi dlouhé době.

„Ta pauza, která trvala skoro rok a půl, byla pro mne opravdu velmi dlouhá. Jsem ale ráda, že jsem poprvé po tak dlouhé době odehrála celých devadesát minut. Myslím, že to z mojí strany zas až tak špatné nebylo a že se to postupně bude zlepšovat,“ přikyvovala.

Právě osmadvacetiletá fotbalistka byla v úvodu druhého poločasu u jediné gólové akce českého týmu, když přesným centrem do vápna našla Evu Bartoňovou.

„Asistence na takový krásný gól, co Evča dala, samozřejmě moc potěší. Pro nás pro všechny jsou nejdůležitější tři body, které ale bohužel nemáme,“ dodala Kateřina Svitková.

Gól Evy Bartoňové musel zahřát všechny fotbalové fanoušky. Zkušená fotbalistka totiž ve vápně patičkou zády k bráně elegantním způsobem překonala korejskou brankářku.

„To moje zakončení bylo takto cílené. Ale myslím, že kdyby mi to Svíťa poslala takto do vápna ještě jednou, tak podruhé by se mi to takto hezky již nepovede. Byl to gól, který se málokdy povede a jsem za něj samozřejmě moc ráda. Pro mne jsou ale také vždy důležitější body týmu než góly,“ řekla po závěrečném hvizdu Eva Bartoňová.

 

 

Evu Bartoňovou vstřelený gól potěšil, přesto ale byla stejně jako spoluhráčky zklamaná ze dvou proher, které české fotbalistky utrpěly.

„Prohrály jsme oba zápasy, takže z tohoto pohledu nemůžeme být spokojené. Na druhou stranu to byly soupeřky, které se účastnily loňského mistrovství světa, takže pro nás to byla výborná příprava. Z obou zápasů si musíme vzít spoustu věcí, které budeme muset zlepšit v kvalifikaci, protože tam budou soupeři minimálně na stejné úrovni,“ dodala Bartoňová.