Dvoudenní seminář v kongresovém hotelu Nové Adalbertinum odstartoval prezentací k mistrovství Evropy žen, které proběhlo minulý rok v červenci v Anglii. Své poznatky z kvalifikačních a přípravných zápasů pak trenérům předali i zástupci reprezentačních týmů.

„Mám velkou radost z toho, že segment trenérů ženského fotbalu, který ještě není zcela profesionalizovaný, si našel čas a absolvoval tento seminář. Bylo vidět, že trenéři mají chuť a zájem se během těchto dvou dnů vzdělávat. Cílem je, abychom neustále zlepšovali tréninkový proces a abychom postupně měli co nejlepší hráčky a reprezentantky,“ řekl sportovně technický manažer FAČR Zdeněk Psotka.

Po jednotlivých prezentacích reprezentačních týmů proběhla ještě společná diskuze v rámci jednotlivých pracovních skupin. Do debat se zapojili jak trenéři národních týmů, tak samozřejmě také zástupci jednotlivých klubů. Prostor dostali nejen trenérky a trenéři dospělého fotbalu, mnoho diskuzí probíhalo také v oblastech přípravek, žákyň a dorostenek.

Seminář ženského fotbalu (20. ledna 2023, Hradec Králové)

„Za komisi ženského fotbalu jsem hrozně ráda, že můžeme tento seminář pořádat. Cílem bylo především nastavit vzájemnou komunikaci mezi reprezentačním úsekem a klubovými trenéry. Chceme si předávat zkušenosti, diskutovat a možná se i hádat. Věřím, že každá konstruktivní hádka může ve finále přinést výsledek,“ dodala členka komise ženského fotbalu Hana Výmolová.

Druhý den semináře byl zaměřený především na kondiční trénink. Trenéři si nejprve poslechli přednášku Aplikačního centra BALUO, dozvěděli se více o jeho diagnostickém systému a testování sportovců a poté měli možnost vidět i praktickou ukázku kondičního tréninku.

„Celá akce byla velmi zajímavá. Ženský fotbal jde hodně nahoru a především ve světě je již na velmi vysoké úrovni. Věřím, že vše okolo ženského fotbalu se zvedá i v Čechách. Všichni se budeme snažit hráčky připravovat tak, aby se konečně postoupilo na mistrovství Evropy nebo mistrovství světa,“ dodal na závěr trenér ženského týmu SK Slavia Praha Karel Piták.