Seriál Skvěle, holky! doplňuje seriál Skvěle, kluci! Bude se s ním nepravidelně střídat. Oba seriály představují základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných fotbalových trendů chtěly prezentovat mužské i ženské mládežnické reprezentace.

Týden, co týden trenéři kategorií U15-U20 (u žen WU15, WU17 a WU19) vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Herní princip AKTIVITA

V tomto díle seriálu Skvěle, holky! se podíváme na přípravný zápas české reprezentace WU19 proti silným Španělkám. Utkání se hrálo v rámci říjnové kvalifikace o Mistrovství Evropy WU19 2022, které bude hostit Česká republika. Duel se hrál v Portugalsku a svěřenkyně Jana Navrátila v něm soupeřkám podlehly 1:3.

„Španělsko patří k nejlepším týmům v této kategorii. V celém utkání jsme se snažili soupeře vysoko presovat, stejně jako to vidíme v této situaci, kdy tři naše hráčky dobře napadaly rozehrávku Španělska. Škoda, jen, že jsme z presinku nevyužili čistý zisk míče a následné zakončení. Stoperka Španělska skluzem napravila své zaváhání a zahájila postupný útok. Za odvahu v presinku ale hráčky chválím,“ říká trenér Navrátil.

Skvěle, holky!