Na začátku srpna 2020 jsme spustili seriál Skvěle, kluci! Ten představuje základní principy hry, kterými by se na základě analýzy současných trendů chtěly prezentovat mládežnické reprezentace. Týden, co týden trenéři kategorií U15-U20 vybírají a komentují herní situace, které tyto zásady v jejich očích splňují.

Na sklonku roku 2021 jsme doplnili oblíbený seriál o dívčí fotbal. Princip seriálu Skvěle, holky! zůstává stejný, na základě herních situací ženských mládežnických reprezentačních celků vám budeme prezentovat herní zásady.

Herní princip VYUŽITÍ PROSTORU

Podíváme se na přípravný domácí duel českých reprezentantek do 19 let proti Řecku. Ten odehrál český národní tým WU19 v září v Roudnici nad Labem a zvítězil 1:0. Jedinou branku utkání vstřelila ve 45. minutě útočnice Nicole Nedvědová.

„Naše reprezentantky předvedly proti Řecku akci v křídelním prostoru, kdy se nám díky úspěšnému postupnému útoku podařilo vstřelit jediný gól utkání,“ chválí reprezentační trenér Jan Navrátil akci, do níž se zapojily přímo celkem čtyři hráčky.

„Trčková zachovala klid a správně vyhodnotila situaci. Následně Pouvová uvolnila Ducháčkovou do křídelního prostoru, která přesným centrem nachází Nedvědovou,“ popisuje Navrátil, ovšem chválí i pohyb hráček mimo těžiště hry. „Za pochvalu stojí i pět našich útočných hráček uvnitř pokutového území soupeře,“ dodává.

Skvěle, holky!