Pražanky den před utkáním oznámily dvě zahraniční posily, které by měly vyztužit defenzívu vršovického týmu. Do mistrovského celku přichází z italské Neapole Švédka Sejde Abrahamsson a z maďarského ETO Györi přestoupila do Slavie Američanka Alika Isis Keene.

Do vedení se dostal španělský celek ve 14. minutě, když se prosadila González. Skvělé zákroky předváděla brankářka sešívaných Lukášová, ovšem ve 33. minutě navýšila vedení Weir.

Slavia si vytvořila velkou šanci po změně stran, po rozehraném trestném kopu zakončovala Šurnovská, brankářka soupeřek však vytěsnila její pokus na rohový kop. Lukášová předvedla další skvělé zákroky, čtvrt hodiny před koncem jen těsně vedle mířila Kožárová. V závěru se pokusila překvapit brankářku Realu z dálky Šurnovská, míč však o kousek minul horní tyčku.  

„Atmosféra byla skvělá, škoda dvou hloupých chyb v prvním poločase, jinak si myslím, že to byl vyrovnaný zápas. Mrzí mě, že nám tam něco nepadlo, ale takovéto utkání nám v přípravě hodně pomůže.  Dokázaly jsme si, že můžeme hrát s každým,“ komentovala prohru s Realem útočnice sešívaných Tereza Kožárová.

„Myslím si, že první poločas jsme měli trochu strach, byli jsme málo aktivní. Po zisku míče tam chyběla větší odvaha. O přestávce jsme se snažili holky zklidnit a po změně stran to byl už výkon podle našich představ. Měli jsme šance a minimálně gól jsme si zasloužili,“ popsal duel trenér Slavie Karel Piták.

SK Slavia Praha – Real Madrid 0:2 (0:2)
Branky:
14. González, 33. Weir

Slavia ženy - Real Madrid ženy 0:2 (10.8.2022, přípravné utkání, Praha)

Slavia ženy - Real Madrid ženy 0:2 (10.8.2022, přípravné utkání, Praha)