Na generálku si Sparta pozvala na Prosek německé soupeřky 1. FFC Turbine Potsdam a prosadit se v posledním utkáním před startem ligy nedokázala. Největší šance však spálila Johnson, brankářku soupeře nepřekonala ani Pochmanová po rohovém kopu. A tak trestaly soupeřky, deset minut před přestávkou úspěšně zakončila rychlý brejk Taslidža.

Po změně stran mohla srovnat skóre kapitánka Sparty Sonntagová, ale rozvlnila pouze boční síť. Čtvrt hodiny před koncem ovšem soupeřky navýšily skóre, z úhlu překonala brankářku Krzyzaniak Kyokawa a míč do sítě doklepla Deutsch. Korekce výsledku nevyšla ani Šubrtové, která orazítkovala pouze tyč.

„Pozitiva, že jsme si vytvořili brankové šance a ve druhém poločase jsme hráli více jak vyrovnanou hru s tímto soupeřem. Bohužel jsme to nevyjádřili gólově. V prvním poločase nám fungoval i střed zálohy, tam byla ta varianta dobrá, po prostřídání nám pak trošku nehrály kraje a střed trošku,“ hodnotil duel Anton Mišovec, trenér Sparty.

Generálku mají za sebou i úřadující mistryně Slavia. Ta poměřila síly s dalším úspěšným celkem z loňské sezony, když se ve Slavkově u Brna střetly s polskými mistryněmi s Katovic. Tým trenéra Pitáka svoji převahu dokázal vyjádřit pouze jedinou brankou, kterou v prvním poločase vstřelila Šurnovská a sešivané se tak mohly radovat z těsného vítězství.

Slovácko v generálce vyzvalo ve slovenských Rybkách rakouský Neulengbach a po nerozhodném prvním dějtsví nakonec soupeřky po změně stran rozhodly o své výhře 3:2. Odehrála se také dvě derby. To brněnské vyšlo Lokomotivě, která zdolala druholigovou Líšeň 4:1 a východočeské měření sil mezi Pardubicemi a Hradcem Králové vyšlo také lépe prvoligovému týmu, perníkářky zvítězily 3:2.

1. liga žen startuje již o nadcházejícím víkendu, více v článku zde.

Generálka na 1. ligu žen: Sparta - Potsdam 0:2 (13. 8. 2023)

Generálka na 1. ligu žen: Sparta - Potsdam 0:2 (13. 8. 2023)