Sparťanky vlétly do utkání jako vítr a hned po třech minutách se radovala Ringelová, když se k ní odrazil míč po rohovém kopu a domácí záložnice poslala míč hlavou za brankovou čáru. I druhý gól padl po rohovém kopu, tentokrát se míč odrazil k Lucii Martínkové a ta se nemýlila. První polovinu uzavřela další trefou Martínková, kterou našla stříleným centrem Dlasková.

I vstup do druhého poločasu měly domácí hráčky lepší a centr Sonntagové zapadl k zadní tyči plzeňské branky. Po hodině hry proměnila Lucie Martínková své sólo a radovala se potřetí v utkání. Další trefa si řekla o nominaci gól roku, to se v 67, minutě napřáhla Sonntagová a vymetla horní růžek hostující svatyně.

Letenský tým nepřestával ve svém tlaku a čtvrt hodiny před koncem se počtvrté prosadila Lucie Martínková, která po rohovém kopu vyskočila nejvýše. Konečnou podobu výsledku dala ta, která svým gólem zahájila sobotní střelecké hody. Martínková zpětnou přihrávkou našla Ringelovou a Sparta tak vyhrála v úvodním kole 8:0.

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 8:0 (3:0)
Branky:
14., 43., 61. a 74. Martínková L., 3. a 77. Ringelová, 47. a 67. Sonntagová

Sparta - Plzeň 8:0 (22.8.2020, 1. liga žen, Praha - Strahov)

Slavia nastoupila v Brně v základní sestavě bez letních posil, ovšem sešívané dostala do vedení povedenou střelou Szewiecková. Domácí fotbalistky však vzápětí dokázaly díky Malatové rychle srovnat. Do přestávky se Pražanky radovaly ještě jednou, když se radovala Kožárová. Po změně stran navýšila vedení Slavie opět Kožárová, čtvrt hodiny před koncem přesně mířila i Karasová a v závěru uzavřela na 1:5 Veselá.

Lokomotiva Brno H.H. - SK Slavia Praha 1:5 (1:2)
Branky:
20. Malatová - 36. a 52. Kožárová, 19. Szewieczková, 75. Karasová, 87. Veselá

Pardubice hostily na stadionu Pod Vinící liberecký Slovan, který přivítal ve svém středu i dvě mládežnické reprezentantky. Na sever Čech přišla ze Sparty Aneta Buryánová a ze Slavie Kim Dinh Thanhová. Do vedení šly ovšem domácí hráčky, v 8. minutě se prosadila Kupková. Liberec ale dokázal do poločasu otočit vývoj, nejdříve rozvlnila síť Bohatová, chvilku před přestávkou se nemýlila Aneta Sováková. Ve druhém dějství již branka nepadla a Slovan si tak z Pardubic odvezl tři body.

FK Pardubice – FC Slovan Liberec 1:2 (1:2)
Branky:
8. Kupková – 20. Bohatová, 42. Sováková A.

1. liga žen – program 1. kola
23. 8. 14:00  1.FC Slovácko - FK Dukla Praha (MěFS M.Valenty)