V Lize národů žen bylo 51 reprezentačních týmů rozděleno podle koeficientu do tří výkonnostních lig. Češky byly zařazené do prostřední Ligy B, kde se ve skupině B4 v průběhu roku 2023 střetnou se Slovinskem, Běloruskem a Bosnou a Hercegovinou. Cílem české reprezentace bude skupinu vyhrát a zajistit si postup do Ligy A.

Právě účast v Lize A by byla výhodná pro následnou kvalifikaci o mistrovství Evropy. Kvalifikace se odehraje stejným systémem jako Liga národů. Nejprve se budou hrát zápasy v rámci jednotlivých skupin a následně přijdou na řadu barážové zápasy. Týmy z Ligy A budou mít šanci v prvním kole baráže narazit na papírově slabší soupeře z Ligy C.

Kompletní pravidla a principy Ligy národů a kvalifikace o ME si můžete prohlédnout ve videu na webu www.uefa.com ZDE.

Finálový turnaj mistrovství Evropy se odehraje v létě roku 2025 ve Švýcarsku a právě postup na evropský šampionát je cíl, který si česká reprezentace pro následující období vytyčila.

Své ambice tým Karla Rady začne odkrývat již v pátek 22. září, kdy ve slovinském městě Krško vyzve domácí výběr. O čtyři dny později (v úterý 26. září) se pak Češky v chorvatské Veliké Gorici střetnou s reprezentací Běloruska. V říjnu pak český tým odehraje dva duely s Bosnou a nakonec pak v úvodu prosince doma se Slovinskem a proti Bělorusku (pravděpodobně v Maďarsku).

Česko A ženy - Liga národů, Liga B

  • 22. 9. 16:00 Slovinsko – Česko (Stadion Matije Gubca, Krško, Slovinsko) - ČT sport
  • 26. 9. 17:00 Česko – Bělorusko (Gradski stadium Velika Gorica, Chorvatsko) - FAČR.tv
  • 27. 10. 14:30 Bosna a Hercegovina – Česko (FF BH Football Training Centre - Zenica, Bosna a Hercegovina)
  • 31. 10. Česko – Bosna a Hercegovina
  • 1. 12. Bělorusko – Česko
  • 5. 12. Česko - Slovinsko

Česko A ženy - trénink (20. 9. 2023, Velika Gorica, Chorvatsko)