Fotbalová asociace České republiky (FAČR) naváže a během podzimu obnoví úspěšný projekt UEFA Playmakers. Projekt, který pilotně v ČR odstartoval v září roku 2021, má za cíl podpořit ženský fotbal a jeho členskou základnu.

Od startu projektu se jej zúčastnily již stovky malých dívek, které si ve více než 20 centrech po celé ČR mohly vyzkoušet nejen fotbalové, ale hlavně pohybové aktivity, které byly spojené s pohádkovými příběhy Walta Disneyho.

Projekt UEFA Playmakers je zaměřen na rozvoj základních pohybových schopností, životních a fotbalových dovedností. Je navržen trenéry, kteří upřednostňují potřeby dívek. Program motivuje dívky, aby si fotbal zvolily jako aktivitu pro život.

UEFA Playmakers

V České republice vznikne i na jaře více než dvacet UEFA Playmakers center ať už pokračujících či nově vzniklých. Některé jsou ve fotbalových klubech, jiné v mateřských či základních školách či domovech dětí a mládeže.

Trenéři jsou speciálně proškoleni pro tento program a práci v dívčím kolektivu, jeden trenér bude mít na starosti deset dívek, v každém Playmakers centru bude alespoň jedna trenérka. Důležitá je také návaznost pro dívky po absolvování programu – v okolí každého Playmakers centra je fotbalový klub, který zajistí dívkám pokračování v tréninku.

Klíčové je propojení s příběhy Disney. Tréninkový program je členěn do deseti týdenních cyklů, každý cyklus doprovází jeden ze známých příběhů Disney. Jednotlivé aktivity jsou přizpůsobeny charakterům postav z Disneyho příběhů. Na jaře 2024 se děti mohou těšit na příběhy z oblíbené pohádky Ledové království.

Chcete svou dceru přihlásit do projektu UEFA Playmakers? Není nic jednoduššího než vyplnit formulář, na který se dostanete přes banner výše.