Vyhlášení výsledků tradičních anket proběhlo opět na Žofíně, Česká televize odvysílá záznam ze slavnostního vyhlášení 19. ledna od 20:30 na programu ČT sport. Talentem roku 2021 se stala Lucie Jelínková, která patří k oporám zadních řad 1.FC Slovácko a je kapitánkou české reprezentace do 19 let, která se chystá na domácí ME 2022. „Moc si tohoto ocenění vážím. V nominaci jsem byla potřetí, takže do třetice všeho dobrého konečně první místo a jsem moc ráda,“ uvedla vítězka. Má za sebou povedený rok. „Z pohledu covidu a všech opatření to byl náročný rok, ale pro Slovácko velmi povedený, kdy jsme se probojovaly do Ligy mistryň a s reprezentací se nám také dařilo,“ pokračovala.

Právě získaných zkušeností z prestižní evropské soutěže si velmi váží. „Liga mistryň byla pro všechny velká zkušenost, je to úplně něco jiného a poznaly jsme, že máme stále na čem pracovat,“ komentovala. Teď už kapitánka reprezentace vyhlíží nový rok. „Bude to velmi náročné, s reprezentací do 19 let nás čeká domácí EURO a se Slováckem se opět chceme dostat do Ligy mistryň. Jsme ráda, že nás čeká mistrovství Evropy doma, mohou se přijet podívat rodiče, celá rodina a doufám, že dostaneme dobré soupeře a zvládneme uhrát slušné výsledky,“ dodala vítězka ankety Talent roku za rok 2021 Lucie Jelínková.

V anketě trenér roku byl vyhlášen za loňský rok opět reprezentační trenér Karel Rada, který tak ovládl anketu již popáté. „Každé takové ocenění je moc hezké, zvláště od trenérů a hráček, kteří o tom rozhodují. Takže si toho moc cením a vážím, je to pro mě velká čest. Je to ale také zásluha realizačního týmu a hráček, které dobře pracují,“ svěřil se reprezentační trenér.

„Rok 2021 nám ovlivňovala pandemie. Hráli jsme baráž o postup na ME 2022 a byla obrovská škoda, kdy jsme byli kousíček od postupu. Považuji ale celou kvalifikaci za úspěšnou, chybělo nám trochu štěstí při pokutových kopech. Zahájili jsme rovnou kvalifikaci na MS 2023, je důležité, že jsme neustále ve hře. Musíme pokračovat i v tomto roce v cestě za našim snem, což by byl postup na některý ze šampionátů. To je i moje přání a bral bych to za obrovský úspěch pro ženský fotbal,“ přeje si trenér roku 2021 Karel Rada.

Trenérem roku mládeže se stal šéftrenér dívčí akademie FC Slovan Liberec Petr Šafář. „Rozhodně jsem byl překvapený, že jsem se vůbec dostal do užší nominace a byl vybrán. Je to pro mě závazek i do budoucna. Chtěl bych pokračovat dál v cestě, kterou jsme celkově ve Slovanu s realizačním týmem a vedením začali. Chtěl bych poděkovat všem libereckým trenérům, tvoříme super partu a tým. Děláme vše pro to, aby dívčí fotbal v libereckém regionu šel jednoznačně nahoru,“ řekl vítěz ankety.

„Minulý rok byl samozřejmě poznamenaný koronavirem, ale v rámci možností jsme trénovali i v omezeném počtu. Pro trenéry to bylo náročnější než v normálním režimu, ale chtěli jsme holky udržet u fotbalu. Bohužel jsme nemohli úplně působit na poli různých náborů a doufám, že to nepoznamená celý dívčí fotbal, co se týče základny v určitých ročnících,“ pokračoval Petr Šafář, který myslí i na budoucnost. „Účastním se různých seminářů a doškolování, chci se zlepšovat a posouvat se dál,“ dodal na závěr.

Talent roku 2021
1. Jelínková Lucie (1.FC Slovácko)
2. Střížová Sabina (1.FC Slovácko)
3. Ducháčková Klára (AC Sparta Praha)

Trenér roku 2021
1. Rada Karel (reprezentace ČR – ženy A)
2. Masaryk Martin (AC Sparta Praha)
3. Bláha Petr (1.FC Slovácko) / Kolomazník Michal (SK Slavia Praha)

Trenér mládeže žen 2021
Šafář Petr (FC Slovan Liberec)

20. FORTUNA Galavečer Našeho fotbalu - ženský fotbal (9.1.2022, Praha - Žofín)

20. FORTUNA Galavečer Našeho fotbalu - ženský fotbal (9.1.2022, Praha - Žofín)