Do Brna se sjeli trenéři dívčích reprezentačních výběrů a šéftrenérů mládeže dívek z klubů. „Jsem moc rád, že jsme se konečně mohli po dlouhé době osobně setkat. Po dobu pandemie jsme udržovali on-line kontakty a bylo fajn se se všemi vidět. Řekli jsme si plány na nejbližší období, blíží se reprezentační srazy, v srpnu se těším na dívčí Kouba cup pro krajské výběry hráček ročníku narození 2007 a mladší a na podzim nás čeká opět rozjezd kempů WU13,“ nastínil projektový manažer fotbalu žen FAČR Jakub Tomek.

„Řekli jsme si také společně i dlouhodobější plány, kde bychom chtěli pokračovat v projektech, které byly nastaveny doteď, aby dívčí a ženský fotbal nabýval nejen na popularitě, ale i na členské základně. Věřím, že nám k tomu pomůže i zařazení dalších dívek do RFA,“ pokračoval.

V rámci středečního odpoledne někteří trenéři protáhli svá těla v rámci přátelského utkání, v hlavní části byly k vidění tréninky domácího klubu od žákyň po ženy, které v závěru nezhatilo ani nepříznivé počasí. „Viděli jsme, že se tréninkový proces vrací k normálu, za což jsou rádi všichni trenéři,“ dodal Jakub Tomek.

Další setkaní je v plánu hned v červnu, které by mělo proběhnout v Teplicích.

Setkání trenérek a trenérů ženského fotbalu (19.5.2021, Brno)

Setkání trenérek a trenérů ženského fotbalu (19.5.2021, Brno)