V rámci první reprezentační akce nově složeného týmu žen do 15 let se mladé reprezentantky střetly dvakrát s Polskem. Středeční přípravné utkání skončilo v Náchodě remízou 1:1, sobotní odveta v Polsku vyšla českému týmu o něco lépe a připsal si první výhru v poměru 3:1.

„Na odvetu v Polsku jsme se důkladně připravily. Holky velmi dobře vstoupily do zápasu, s větším klidem kombinovaly a tím si připravily několik slušných šancí. Již v devatenácté minutě otevřela skóre střelou z hranice velkého vápna Elgheriani, když si sama dobrým presinkem vybojovala míč. Celý poločas jsme měly herní převahu, holky zodpovědně pracovaly v obraně. Soupeřky vice zahrozily až ve druhém poločase, kdy nás několikrát podržela brankářka Rajsnerová. Nejdříve se nám ale podařilo navýšit skóre, střídající Stejskalová utekla po lajně a přesnou střelou k tyči se nemýlila. Herní projev našeho týmu se neměnil. Opět do zápasu nastoupily všechny zdravé hráčky a ukázaly, že byly právem nominovány na první reprezentační sraz. Polky sice snížily v nastaveném čase, na to jsme ovšem dokázaly reagovat velmi rychle, na 3:1 pohotově upravila z prvního doteku Joslová po finální přihrávce od Stejskalové. Holky si zaslouží pochvalu za nasazení a přístup k oběma zápasům a za neskutečný progres v průběhu srazu,“ shrnula trenérka českých děvčat Oľga Kušnierová.

Přípravné utkání

Polsko 15 ženy - Česko 15 ženy 1:3 (0:1)

Branky: 80.+2 Piotrowska – 19. Elgheriani, 45. Stejskalová, 80.+4 Joslová

Česko 15 ženy: Raselová (41. Rajsnerová) – Petráková (41. Hermanová), Nechutová (47. Stránská), Šubrtová B. (65. Blasczyková), Šafářova (73. Joslová) – Kynclová (73. Ondráčková), Kubíčková (65. Šubrtová Z.), Pešková - Elgheriani, Kubisková (41. Najvarová), Landová (41. Stejskalová)