Fotbalová asociace České republiky (FAČR) naváže během jara na úspěšný start projektu UEFA Playmakers. Projekt pilotně v ČR odstartoval v září minulého roku s cílem podpořit ženský fotbal. Projekt UEFA Playmakers Disney vytvořila UEFA a FAČR se k němu velmi ráda připojila.

Na podzim roku 2021 se do projektu přihlásilo více než 500 malých dívek, které si ve více než 30 centrech po celé ČR mohly vyzkoušet nejen fotbalové, ale hlavně pohybové aktivity, které byly spojené s pohádkovými příběhy Walta Disneyho. 

Za celý ženský fotbal jsme rádi, že i na jaře můžeme navázat na úspěšný start projektu UEFA Playmakers. Podzimní lekce umožnily více než 500 mladým dívkám vyzkoušet si základní pohybová cvičení a fotbalové dovednosti spojené s pohádkovými příběhy. Věříme, že se tento projekt stane dlouhodobě nedílnou součástí ženského fotbalu v České republice a pomůže nám do budoucna se zvyšováním členské základny,“ říká Jakub Tomek, vedoucí Úseku ženského fotbalu.

Projekt UEFA Playmakers je zaměřen na rozvoj základních pohybových schopností, životních a fotbalových dovedností. Je navržen trenéry, kteří upřednostňují potřeby dívek. Program motivuje dívky, aby si fotbal zvolily jako aktivitu pro život.

V České republice vznikne i na jaře více než 25 Playmakers center ať už pokračujících či nově vzniklých. Některé jsou ve fotbalových klubech, jiné v mateřských či základních školách či domovech dětí a mládeže.

Trenéři jsou speciálně proškoleni pro tento program a práci v dívčím kolektivu, jeden trenér bude mít na starosti deset dívek, v každém Playmakers centru bude alespoň jedna trenérka. Důležitá je také návaznost pro dívky po absolvování programu – v okolí každého Playmakers centra je fotbalový klub, který zajistí dívkám pokračování v tréninku.

Klíčové je propojení s příběhy Disney. Tréninkový program je členěn do 10 týdenních cyklů, každý cyklus doprovází jeden ze známých příběhů Disney. Jednotlivé aktivity jsou přizpůsobeny charakterům postav z Disneyho příběhů. Na jaře 2022 se děti mohou těšit na příběhy z prostředí Ledového království.