Nedělní program začne na severu Čech, na stadionu U Nisy přivítá od 15 hodin Slovan Liberec fotbalistky Slovácka. Moravanky prošly do semifinále po jasné výhře v Pardubicích, v prvoligové tabulce jim patří třetí příčka. „V Liberci nás nečeká nic lehkého, to jsme poznaly nedávno v lize, když jsme tam remizovaly 1:1. Víme o kvalitách soupeře a budeme se snažit poučit se z chyb, které jsme udělaly minule, ukázat dobrý fotbal a soupeře porazit. Chceme postoupit do finále, to je naším jasným cílem,“ uvedla obránkyně Slovácka Alena Pěčková.

Severočešky porazily ve čtvrtfinále ostravský Baník 4:0, v lize ztrácí na Slovácko na čtvrtém místě čtyři body. „Na zápas se těším, věřím, že se dobře připravíme, i když nemáme moc času na společnou přípravu, hodně hráček si plnilo reprezentační povinnosti. Všichni si ale uvědomujeme, o co se hraje. Liberec nikdy tak daleko v poháru nedošel, tak by to byl velký úspěch probojovat se až do finále. Hrajeme na domácím hřišti, doufám, že nás přijde podpořit hodně fanoušků a věřím, že mi se jim odměníme bojovným a týmovým výkonem,“ přeje si brankářka Slovanu Ivana Pižlová.

Ve druhém semifinále uvidíme od 17:30 na Strahově třetí derby pražských „S“ v této sezoně. V lize se daří více Slavii, která vyhrála na Letné 1:0, jarní odveta skončila remízou 3:3. „Očekávám, že to bude zápas plný emocí, agresivity, soubojů a doufám, že do zápasu přeneseme hlavně kvalitu, kterou v sobě oba týmy máme a hodně střeleckých příležitostí, aby byl zápas divácky zajímavý. Chceme samozřejmě zvítězit, všechny jsme si vědomé, o co nám jde. Bude to boj, kdy každá chyba může ovlivnit výsledek zápasu a my se budeme snažit ty chyby co nejvíce minimalizovat. Budeme chtít hrát naši hru a podat co nejlepší výkon, jen tak můžeme uspět,“ sdělila Gabriela Šlajsová ze Slavie.

Spartě v nejvyšší soutěží patří druhá příčka, na rivalky ztrácí po základní části již sedm bodů. „Soustředíme se na ligu i na pohár, ale toto utkání vnímáme jako krok, který by nám pomohl, abychom se pak cítily lépe i v lize. Nebude to lehké utkání, jelikož se jedná o derby, které nás letos čeká již v semifinále. Jediným cílem je samozřejmě postoupit do finále a vyhrát pohár celkově,“ popsala sparťanka Eliška Sonntagová.

Obě semifinálová utkání můžete sledovat i v přímých přenosech na platformě ČT sport Plus.

Pohár žen FAČR – program semifinále

  • 14. 4. 15:00  FC Slovan Liberec - 1.FC Slovácko (U Nisy)
  • 14. 4. 17:30  AC Sparta Praha - SK Slavia Praha (TCM Strahov - UMT)