České fotbalistky pokračují v přípravě na blížící se start kvalifikace o mistrovství Evropy. Po porážce s domácím Portugalskem (1:3) vyzvou ve druhém zápase reprezentaci Korejské republiky.

Jihokorejky se účastnily loňského mistrovství světa. Ve skupině získaly jeden bod, když po prohrách s Kolumbií (0:2) a Marokem (0:1) remízovaly 1:1 s Německem. Na podzim pak hrály také Asijské hry, kde jednoznačně vyhrály svou skupinu, avšak poté ve čtvrtfinále prohrály jednoznačně se Severní Koreou 1:4.

Česko proti Jižní Koreji odehraje historicky první utkání. Na český výběr nečeká rozhodně slabý soupeř, Korejky jsou v aktuálním žebříčku FIFA na 20. místě, tedy o jednu příčku výše než Portugalky.

„V zápase s Portugalskem jsme měli problém s dostupováním soupeřek a v naší malé agresivitě. Navíc nás dlouhodobě trápí předfinální a finální přihrávky, na kterých musíme neustále pracovat. Každopádně se snažíme tým nastavit tak, abychom šli za vítězstvím a abychom zápas proti Jižní Koreji vyhráli,“ říká trenér Karel Rada.

„Očekáváme, že soupeř bude hodně pohyblivý a že bude dobře kombinovat. Musíme lépe zvládat situace, který si budeme vytvářet směrem dopředu. Zároveň si budeme chtít pohlídat úvod zápasu, který nám nevyšel proti Portugalsku. Cílem bude určitě vyhrát a co nejlépe se naladit na start kvalifikace,“ dodává útočnice Tereza Szewieczková.

Zápas Česka s Jižní Koreou se odehraje v tréninkovém centru portugalské fotbalové asociace Cidade do Futebol v sobotu v 19 hodin. Průběh utkání bude možné sledovat v internetové platformě ČT sport Plus.

Česko A ženy - trénink (23. 2. 2024, Algés, Lisabon, Portugalsko)

Česko A ženy - trénink (23. 2. 2024, Algés, Lisabon, Portugalsko)