Úvodní semifinále Poháru žen FAČR se odehrálo v Liberci na stadionu U Nisy, kam dorazilo Slovácko. První se radovaly domácí fotbalistky a to již v šesté minutě. Ještě předtím se střela Šubrtové odrazila od břevna na brankovou čáru, za chvilku už se se po rohovém kopu prosadila hlavou Švíbková. Do šaten se ovšem docházelo za vyrovnaného stavu, když se důrazně k míči dostala Nyby a ve 27. minutě zamířila přesně k tyči. Ve druhém dějství se oba celky snažily strhnout vítězství na svoji stranu, ale žádný gól již 658 diváků nevidělo, a tak musely rozhodnout pokutové kopy. Úspěšnější nakonec byly Moravanky, které tedy postoupily do finále.

FC Slovan Liberec – 1.FC Slovácko 1:1 (1:1), pen. 3:4
Branky: 6. Švíbková – 27. Nyby

Druhé semifinále svedlo dohromady na pražském Strahově Spartu a Slavii. Třetí derby sezony vyšlo lépe hostující Slavii, která vedla od dvacáté minuty díky Khýrové. Po změně stran přišly další dva rychlé údery sešívaných, když se v krátkém sledu radovaly MC Laughlin a Nekesa. Konečnou podobu výsledku dala čtvrt hodiny před koncem Veselá, která uzavřela na 4:0. Slavia se radovala z jasné výhry a její cesta za obhajobou double pokračuje.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 0:4 (0:1)
Branky: 20. Khýrová, 55. MC Laughlin, 57. Nekesa, 77. Veselá

Finálový duel se odehraje 8. května od 12:45 hodin ve Velkém Meziříčí.

Sparta ženy - Slavia ženy 0:4 (14. 4. 2024, semifinále Poháru žen FAČR, Praha, Strahov)