Právě na úvodní zápas se chystá i předseda FAČR Petr Fousek: „Je to dle mého názoru nejen povinnost předsedy, ale i profesní cti podpořit kteroukoliv z jeho reprezentací, pokud se probojovala na finálový turnaj mistrovství Evropy.“

Předseda asociace vyrazí v den zápasu české reprezentantky podpořit přímo do La Louvière, městečka v západní části Belgie. Spolu s ním budou utkání z tribuny sledovat Radek Zima (člen Výkonného výboru FAČR a gestor ženského fotbalu), Erich Brabec (vedoucí Úseku ženského fotbalu FAČR) a Jaroslava Rinnerová (předsedkyně Komise ženského fotbalu FAČR). Delegace FAČR se kromě zápasu zúčastní také jednání s funkcionáři UEFA a belgické asociace.

„České reprezentantky mají naši plnou podporu. Na šampionátu startovaly už loni, kdy jsme evropský šampionát pořádali doma v Moravskoslezském kraji, ale tentokrát si účast vybojovaly v těžké kvalifikaci. Už jenom to, že se dostaly mezi osm nejlepších týmů kontinentu, je obrovský úspěch. Přeju celému týmu pod vedením trenéra Jana Navrátila, aby se mu na šampionátu dařilo,“ uvedl Petr Fousek, který potvrdil i trvalou podporu FAČR celému ženskému fotbalu.

Předseda FAČR Petr Fousek podpořil reprezentantky do 19 let před ME

Delegace pod jeho vedením se s týmem setká ještě před zápasem s Francií, která je v této kategorii druhým nejúspěšnějším mužstvem (za posledních dvacet let získala pět titulů).

„Co přesně hráčkám řeknu, to si nechám pro sebe. Ale určitě jim poděkuju, že se dostaly až sem, a budu se je snažit podpořit, aby se věhlasných soupeřek nezalekly. Vždyť o svých kvalitách přesvědčily už v kvalifikaci,“ pokračoval předseda FAČR.

V těžké základní skupině se česká reprezentace utká ještě s Islandem a Španělskem. Do semifinále projdou dva nejlepší týmy tabulky. Všechny zápasy českého týmu živě odvysílá ČT sport a ČT sport Plus.

„Mistrovství Evropy do 19 let je pro hráčky poslední krůček před přestupem do dospělého fotbalu, protože ženský fotbal nemá na rozdíl od toho mužského kategorii do 21 let. Tento tým je podruhé za sebou mezi nejlepšími osmi účastníky Evropy, z loňského mistrovství je v kádru řada fotbalistek. To znamená neocenitelné mezinárodní zkušenosti ze střetnutí s těmi nejlepšími, které hráčky nepochybně zúročí v boji o dres áčka, kde je naším cílem také postup na mistrovství Evropy,“ dodal Petr Fousek.