Slavia oznámila velkou posilu pro jarní část soutěže, po zranění bude v sešívaném dresu nastupovat čtyřnásobná Fotbalistka roku Kateřina Svitková, která přichází na hostování z Chelsea. „S Kateřinou přichází nejen talent, ale i zkušenosti z jednoho z nejlepších fotbalových klubů na světě. Věříme, že se stane vzorem i pro naše mladé hráčky, které sní o podobné kariéře," uvedl na slavia.cz Daniel Konrád, člen představenstva Slavie Praha.

Česká záložnice odešla ze Slavie v roce 2020 a zamířila do anglického West Hamu, kde během třiceti pěti utkání vstřelila pět gólů. Po dvou letech přestoupila do Chelsea, kde se svými spoluhráčkami získaly ligový titul a triumfovaly v FA Cupu. Po nucených operacích kolene bude nyní opět nastupovat v sešívaném dresu.

„Já jsem se vždycky chtěla vrátit do Slavie, vím, že to je můj domov a zažila jsem tady neskutečné chvíle, ať už štěstí, tak i samozřejmě smutku, a to všechno do toho fotbalu patří. Ať se sem kdykoliv vracím, tak se mi to všechno vybaví a doufám, že navážu na to, kde jsem skončila,“ svěřila se česká reprezentantka.

Jaká budou očekávání a tlak s tím spojený? „Myslím si, že určitě budou očekávání velká, nejen z mé strany, samozřejmě na to budu chtít navázat a budu chtít zúročit ty zkušenosti, které jsem získala v zahraničí a doufám, že ukážu, že jsem se posunula a hlavně samozřejmě doufám, že zdraví vydrží, že to bude všechno v pohodě,“ dodala Svitková.

foto: slavia.cz